Hordágy és piros lap

Királyhelmec. Idegenbeli veresége után hazai környezetben is pontokat, ráadásul újabb játékosokat vesztett a kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjának bodrogközi listavezetője a királyhelmeci szüreti ünnepség napján. A szikrázó belemenéseket sem nélkülöző összecsapáson ugyanis előbb a 75.

Királyhelmec. Idegenbeli veresége után hazai környezetben is pontokat, ráadásul újabb játékosokat vesztett a kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjának bodrogközi listavezetője a királyhelmeci szüreti ünnepség napján. A szikrázó belemenéseket sem nélkülöző összecsapáson ugyanis előbb a 75. percben Dako Dénest hordágyon kellett levinni a pályáról, a meccs lefújása után pedig kapusukat, Gyimesit kiállította a téves ítéleteivel rendre a hazaiakat sújtó játékvezető.

A hazaiak szempontjából rosszul indult a találkozó. Egy kapushibát követően ugyanis Novák már a 3. percben megszerezte a vendégek vezető találatát (0:1). A vendéglátók csakhamar magukra találtak, átvették a játék irányítását. Első góllal kecsegtető helyzetükre a 30. percig kellett várniuk a szurkolóknak. Ekkor Berta öt méterről oly gyengén találta el a labdát, hogy a szilvásiak kapusa könnyedén hárított. A 44. percben Berta iramodott meg a bal szélen, beadásáról azonban lemaradtak a társak. Az 50. percben egyenlíthettek volna a vendéglátók. Dako Dénes közelről leadott erőtlen lövését még a gólvonal előtt megállította a vendégek egyik védője. Az 57. percben Dako László tört be a szilvásiak 16-osába, ahol csak szabálytalanság árán sikerült őt szerelni. A megítélt büntetőt a házigazdák ítéletvégrehajtója, Gyimesi a bal sarokba vágta. (1:1). Ezt követően már egykapuztak a királyhelmeciek, a győztes találatot azonban nyomasztó mezőfölényük ellenére sem sikerült kicsikarniuk. Érezhetően hiányzott a hazaiak eltiltás miatt kényszerpihenőre szorult gólfelelőse, Molnár. A vendégcsapat játékosai kemény belemenéseikkel, időhúzással kifogták a szelet az éllovas játékosainak vitorlájából. A meccs lefújása után elszabadultak az indulatok. Olaj volt a tűzre, hogy az öltözőbe vonuló bíróknál reklamáló Gyimesinek piros lapot mutatott a játékvezető.

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC–SLIVNĺK 1:1 (0:1). Gólszerzők: Gyimesi (57. – 11-esből), ill. Novák (3.). Sárga lap: Dako László, Tárczy, Orosz Gergő, Gyimesi, ill. Kornicky, Michalec, Geňo, Hirko. Piros lap: Gyimesi. Játékvezető: Kováč, 435 néző. KRÁĽOVSKÝ CHLMEC: Gyimesi–Illés, Korfant, Petruska, Popália, Dako Dénes (75. Orosz Miklós), Tárczy, Berta, Orosz Gergő, Dako László, Borisza (60. Lukács). (pm)