Hiányos és pontatlan az elfogadott dokumentum

Csak a záros határidő miatt fogadta el a testület a város gazdasági és szociális fejlesztési programját.KomáromElfogadta a testület Komárom 2015–2022-es időszakra vonatkozó gazdasági és szociális fejlesztési programját, ám a város történelmi-kulturális örökségét, személyiségeit felsoroló rész számta

Csak a záros határidő miatt fogadta el a testület a város gazdasági és szociális fejlesztési programját.

Komárom

Elfogadta a testület Komárom 2015–2022-es időszakra vonatkozó gazdasági és szociális fejlesztési programját, ám a város történelmi-kulturális örökségét, személyiségeit felsoroló rész számtalan pontatlanságot, hiányosságot tartalmaz, ezért a jövő év elején visszatérnek rá a képviselők.

A dokumentumot a hatályos törvény alapján december végéig minden önkormányzatnak el kell fogadnia, ezért nem lehetett elodázni a szavazást, módosítására viszont bármikor lehetőség van. Ahhoz, hogy egy önkormányzat uniós vagy állami dotációra pályázhasson, mindenképpen szüksége van érvényes területfejlesztési tervre, valamint gazdasági és szociális fejlesztési programra; kizárólag olyan beruházásra igényelhető támogatás, amely szerepel ebben a programban.

A vita során Bende István (független) és Szabó Béla (MKP) képviselő arra mutatott rá, hogy nagyon rövid idő, mindössze négy hónap alatt készült el a 150 oldalas anyag, miközben sok helyen másfél–két évig dolgoznak rajta. Bende István szerint a vállalkozói réteget teljesen kihagyták az előkészítés folyamatából, Szabó Béla pedig azt fejtegette, hogy egy harmincezres városban nem reprezentatív alig több mint 200 megkérdezett polgár véleményére hivatkozni. Andruskó Imre (Híd-frakció) a dokumentum ún. szimbolikus részét vette górcső alá, és számtalan hibára mutatott rá. Jókai Mór születési idejét egyszer helyesen (1825. február 18.), néhány oldallal később helytelenül (1821. április 6.) tüntették fel, Selye János halála időpontjaként pedig két különböző dátumot adtak meg. Míg a Matica slovenskát háromszor említi az anyag, egyetlen szó sem esik a Csemadokról vagy a Jókai Közművelődési és Múzeum Egyesületről. Hiányzik az anyagból a Szent István-szobor és a Cirill-Metód-szoborcsoport, a nagy egyéniségek közül például Szénássy Zoltán és Gáspár Tibor, és még hosszasan lehetne sorolni a példákat. Andruskó méltatlannak, a komáromi magyarságra nézve sértőnek tartja az anyagot, szerinte a testület magáról állít ki szegénységi bizonyítványt, ha ilyen formában lát napvilágot.

A dokumentumot a városi hivataltól kapott alapanyagok felhasználásával egy pozsonyi cég állította össze. Mivel a törvény szerint év végéig kötelezően el kell fogadni a dokumentumot, a képviselők 12 igen, 1 nem és 7 tartózkodás mellett jóváhagyták, azzal a feltétellel, hogy a januári ülésen kerüljön a testület elé újratárgyalásra a kijavított, kiegészített anyag.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?