<p>A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének Komáromi Területi Választmánya február 13. és 17. között 17. alkalommal rendezi meg a Komáromi Pedagógiai Napokat.</p>
Hétfőtől XVII. Komáromi Pedagógiai Napok
„Az idei programot a kreativitás téma köré építettük fel – tudtuk meg Fekete Iréntől, a választmány elnökétől. – Ehhez kötődik a nyitó előadás csakúgy, mint a foglalkozások és a szakmai tréningek egész sora.” A megnyitó február 13-án, hétfőn 14 órakor lesz a Duna Menti Múzeum dísztermében, ahol a Lénárd Sándor, az ELTE adjunktusa tart előadást Olyan tehetséges ez a gyerek – mi legyen vele? címmel. Ezt követően Vadkerti Imrének, a Kormorán együttes felvidéki, gútai énekesének műsorát hallhatja a közönség.
„Tavaly első ízben szerepelt a pedagógiai napok programján az iskolavezetők szakmai fóruma, amit nagyon kedvezően fogadtak az érintettek. Idén mintegy 40 igazgató jelezte részvételi szándékát ezen a fórumon, aminek ezúttal a Kreatív iskola/óvoda vagyunk (!?) címet adtuk – mondta Fekete Irén. – Mi, szervezők is kíváncsian várjuk, milyen vélemények fogalmazódnak meg a témában.” Mivel a kreativitás elsősorban a nevelési tantárgyaknál mutatkozhat meg, ezért idén az ének-zene, a tánc, a mozgás, a vizuális nevelés, az iparművészet, a játék- és drámapedagógia tárgyakra összpontosítva szerveztek szakmai tréningeket, illetve mintaórákat; a zongoraoktatóknak pedig mesterkurzust kínálnak. Emellett lesz magyar, matematika, történelem és szlovák interaktív foglalkozás is. Nem hiányozhat az idei programból sem Klobusitzky György, a Budapesti Rendőrtiszti Főiskola adjunktusának drogmegelőző előadása, aki a pedagógiai napok visszatérő vendége. Míg a programok döntő többsége a szakmai közönségnek szól, a fentebb említett nyitó előadásra, valamint Pap János egyetemi docens Háromféle ember van – a kreativitás és a humor című előadására a nagyközönséget is várják; időpontja február 15., szerda 15 óra, helyszíne az Ipari Szakközépiskola. Az előadást követően nagymegyeri mesterfodrászok tartanak bemutatót.
„A szakmai napok programjának összeállítása során az a cél vezérelt bennünket, hogy az óvodáktól az alapiskolákon, a gimnáziumokon és szakközépiskolákon át az egyetemig minden intézménytípust bevonjunk. Komáromon kívül pedig Gútán is tartunk foglalkozásokat – mutatott rá Fekete Irén. – A 13. kerületi Pedagógiai Szakszolgálati Központnak köszönhetően idén első alkalommal egynapos kihelyezett képzés lesz Budapesten, ahol többek között gyógypedagógus által tartott magyar nyelv és irodalom órán, valamint rendhagyó drámafoglalkozáson vehetnek részt az érdeklődők.” A választmány elnöke arra is felhívta a figyelmet, hogy igyekeztek minél több hazai előadót, foglalkozásvezetőt bevonni, az ötven szakemberből 33 a hazai. A pedagógusok zömét a Komáromi járásból várják, de a környező járásokból, sőt Magyarországról is többen jelezték részvételi szándékukat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.