<p>A Dunaszerdahelyi járásban a munkanélküliség nagymértékben érinti a 26 éven aluliakat. A munkáltatók az állások betöltéséhez általában feltételként szabják az egy-két éves szakmai gyakorlatot, de a frissen végzett fiatalok ezt a feltételt nem teljesítik. A Dunaszerdahelyi Járási Munka-, Szociális és Családügyi Hivatal projektjeivel ennek a korosztálynak szeretne segíteni.</p>
Hátrányos helyzetben vannak a fiatalok
A munkaügyi hivatal egyik legnépszerűbb és leghatékonyabb munkanélküliség-csökkentő tevékenysége a pályakezdők szakmai gyakorlatára nyújtott anyagi támogatás. A hivatal ezzel a munkáltatókat szólítja meg, hogy adjanak lehetőséget a fiataloknak a gyakorlat megszerzésére, így növelve elhelyezkedési esélyüket. Marianna Lelkesová, a Dunaszerdahelyi Járási Munka-, Szociális és Családügyi Hivatal szóvivője elmondta, fontos tudatosítani, hogy ezzel nem munkahelyet kínálnak a jelentkezőknek. „A pályakezdők szempontjából ez jó lehetőség, hogy növeljék munkábalépési esélyeiket” – mondta Marianna Lelkesová. A gyakorlatra azok a 26 év alatti fiatalok mehetnek, akiknek az iskola elvégzése vagy befejezése után még nem volt állandó munkahelyük. A gyakornokok a létminimum összegének 65 százalékát kaphatják, összesen 128,75 eurót.
Marianna Lelkesová közölte, a hivatal másik leghatékonyabb programja a foglalkoztatottság növelésére szintén a munkáltatókat szólítja meg. „A támogatással az a munkáltató élhet, aki a munkahelyre olyan regisztrált munkakeresőt vesz fel, aki vagy nem töltötte be 25. életévét és minimum három hónapja szerepel a munkanélküliek jegyzékében, vagy 29 éven aluli és legalább hat hónapja munkanélküli. Ez azokra a fiatalokra is vonatkozik, akiknek a tanulmányaik befejezése óta nem volt rendszeres, hat hónapnál hosszabb ideig tartó fizetett munkaviszonyuk” – mondta Marianna Lelkesová.
A Dunaszerdahelyi járásban az egyhavi támogatás egy munkahelyre legalább 419 euró. A programba bekapcsolódó munkáltatónak kérvényt kell benyújtani a támogatásra. Az anyagi hozzájárulást a munkaügyi hivatallal kötött szerződés alapján hat hónapig kapja. A munkáltatónak kötelessége megtartani a munkahelyet bizonyos ideig. „Mivel a támogatást hat hónapig kapják, a munkahelyet minimum három hónapig kell megtartaniuk. Ez azt jelenti, összesen legalább kilenc hónapig nem szüntethetik meg a munkahelyet” – fejtette ki Marianna Lelkesová.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.