Folytatódik a leépítési hullám.
Négy éven belül 7500 munkahelyet szüntet meg az Audi

A Volkswagen-csoporthoz tartozó német luxusautó-gyártó Audi 7500 munkahely megszüntetését tervezi Németországban 2029-ig – áll a cég közleményében.
Az elbocsátás része a cég termelékenységének és jövedelmezőségének javítására irányuló megszorításokat tartalmazó tervnek, amely révén évi 1 milliárd euróval lehet csökkenteni a költségeket.
Az Audi közleménye szerint „a gazdasági környezet bonyolultabbá válása, a versenynyomás és a politikai bizonytalanság hatalmas kihívások elé állítja a vállalatot.”
A most bejelentett elbocsátások elsősorban az adminisztratív személyzetet érintik, az Audi-gyárak alkalmazottait nem.
Az Audi alkalmazottainak száma világszerte több mint 87 ezer, ebből Németországban 54 ezer.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.