Hány menekültet kellene befogadnia Szlovákiának?

Himmler Zsófia helyettes igazgató, PárkányA témához csak laikusként tudok hozzászólni. Szlovákiába célirányosan senki nem készül. Ha mégis idetéved vagy itt ragad, akkor csak ideig-óráig, aztán folytatja az útját oda, ahova eredetileg szeretett volna eljutni.

Himmler Zsófia helyettes igazgató, Párkány

A témához csak laikusként tudok hozzászólni. Szlovákiába célirányosan senki nem készül. Ha mégis idetéved vagy itt ragad, akkor csak ideig-óráig, aztán folytatja az útját oda, ahova eredetileg szeretett volna eljutni. Szerintem nem az a kérdés, hány menekültet kellene, hanem az, hogy hányat vagyunk képesek befogadni, és azon túl milyen perspektívát tudunk nekik felkínálni. Jó lenne, ha azok a szakemberek, akik ezzel a kérdéssel hivatalból foglalkoznak, okulnának más országok sikereiből és kudarcaiból. Van belőlük jócskán.

Németh Angelika személyi asszisztens, Ágcsernyő/York

Pontosan tudom, milyen érzés az, ha valakit nem szívesen fogadnak egy idegen országban. Saját bőrömön tapasztaltam, mivel már nagyjából tíz éve Nagy-Britanniában élek. Igaz, én nem menekült, hanem egyszerű bevándorló vagyok, de mind a menekültekre, mind a beköltözőkre egyformán tekintenek. Nem azt mondom, hogy ne fogadjuk be a menekülteket, de azt sem szeretném, ha a helyzet elfajulna. Szüleim vidéken, a Tőketerebesi járásban élnek, és az ottani lakosok attól tartanak, hogy a menekülteket nem Pozsonyba és az ország fejlettebb részeire, hanem a szegényebb járásokba fogják elhelyezni.

Mihók Gábor közgazdász, Nagykapos

Ukrajna és a schengeni határ közelsége miatt mi, az Ung-vidéken élők viszonylag gyakran találkozunk azzal, hogy az Európai Unió területére különböző országokból érkező emberek illegálisan szeretnének bejutni. Arra a kérdésre, hogy hány menekültet kellene Szlovákiának befogadni, és mi lenne a legelőnyösebb megoldás minden érintett fél számára, nehéz számszerű választ adni. Az azonban biztos, hogy ennek az összetett problémának a kezelésében meg kellene hagyni az unió tagországainak döntési szuverenitását. Az lenne kívánatos, hogy minden európai állam maga határozna arról, hogyan akarja kezelni ezt a helyzetet, és a legfőbb szempontnak minden tagországban annak kellene lennie, hogy a döntéskor a politikusok elsősorban a befogadó országokban élő állampolgárok mindenkori érdekeit tartsák szem előtt.

(guzsu, nr, leczo)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?