GYÚJTÓPONTBAN

Újabb nagysallói kényszerpihenő
Nagysalló. Az őszi idényben immár másodízben fordult elő, hogy felhőszakadás miatt hazai pályán félbeszakadt a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjában játszó nagysallóiak mérkőzése. Az 1. fordulóban lejátszott meccs 1:0-ás hazai vezetésnél a 70. percben fejeződött be.

Nagysalló. Az őszi idényben immár másodízben fordult elő, hogy felhőszakadás miatt hazai pályán félbeszakadt a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjában játszó nagysallóiak mérkőzése. Az 1. fordulóban lejátszott meccs 1:0-ás hazai vezetésnél a 70. percben fejeződött be. A megismételt párharcot azonban a nyitrai ČFK nyerte meg 5:2-re. Vasárnap az 50. percben 1:1-es állásnál vezényelte öltözőbe a csuromvizes labdarúgókat Kasáš játékvezető. A kényszerszünet tíz percig tartott, a folytatásban a hazaiak játszották a prímet, a kiesési rangadón 4:1 arányban győzték le a Poľnohospodár Močenok csapatát. Alighanem hasznukra vált a szusszanásnyi pihenő. „Elmaradt a nyári felkészülés, erőnléti hiányosságaink szembetűnőek” – utalt a kényszerpihenő jótékony hatására Pavol Sakáč, a győztesek trénere. (áb)

Chudý Zsolt hat gólja

Nagymácséd. Gálaelőadást tartottak (12:0) a nagymácsédiak vasárnap délelőtt a galántai területi bajnokság 13. fordulójában. A műsort a vezekényiek bánhatják, hiszen tizenkét alkalommal gyakorolhatták a középkezdés nem túl bonyolult műveletét. „Örülünk a nagyarányú győzelemnek, bár a vendégek számára még így is hízelgő az eredmény, mivel csupán minden második helyzetünket sikerült gólra váltani. Az összes találat kidolgozott akcióból született, büntetőt nem is akart ítélni a játékvezető. Chudý Zsolt volt igazán elemében, aki egymaga hatszor volt eredményes. Jelenleg ő a bajnokság gólkirály-jelöltje, a legutóbbi fordulót követően 15 találat szerepel a neve mellett” – összegezte a történteket Bugyi Miklós, a hazaiak klubtitkára. Elismerésre méltó, hogy a nagymácsédiak kizárólag saját nevelésű játékosokkal szerepelnek a pontvadászatban. (kb)

Társbérletben gólkirály

Óvár. A közép-szlovákiai V. liga déli csoportjában közreműködő óváriak az őszi idényzárót követően 21 ponttal a tabella 5. lépcsőfokáról várják a hét végén esedékes, előrehozott tavaszi folytatást. Az óváriak egy elsőséggel is büszkélkednek, hiszen a góllistát holtversenyben 11-11 találattal erősségük, a negyven éves Pintér Attila és a vámosfalvai Demanko vezetik. Pintér, az egykori magyar válogatott a középpályás alakzatban szerepel, elsősorban szabadrúgásokból, távoli lövésekből profitál. Mindössze kilenc bajnokin lépett pályára. „Attilához, aki Balassagyarmaton él, baráti szálak fűznek. Légiós létére nem kért és nem is kap tőlünk egy fillért sem. Kinyilvánította, addig marad nálunk, míg segítségünkre lehet” – nyilatkozta lapunknak Sarankó József, az óváriak menedzsere. (ferar)

Dupla nyolcas Kisfaludon

Kisfalud. A végéhez közeledő őszi idényben immár másodszor végződött a IV. liga délkeleti csoportjában futballozó kisfaludiak hazai bajnoki meccse 8:0-ás győzelemmel. „Először a nagysallóiak elleni párharcunkon rendeztünk gólfesztivált, legutóbb pedig az élmezőnyhöz tartozó vágpattaiak távoztak tőlünk csúfos vereséggel. Javunkra vált, hogy az ellenfél nem a védekezésre összpontosított, minden alkalmat kihasznált kapunk veszélyeztetésére. Fontosnak tartom, hogy a nézők jól szórakoztak, akciógóloknak tapsoltak” – elevenítette fel a gólzáporos meccs történéseit Lépes György, a mezőny csallóközi újoncának edzője. Elismerést érdemel a kisfaludiak eredményessége, hiszen ők eddig három góllal többet (44) szereztek, mint az éllovas perediek. (ái)

Fordítottak a bátkaiak

Bátka. Gólokban bővelkedő mérkőzésen (5:3) született meg a második bátkai győzelem az osgyániak elleni találkozón, a rimaszombati területi bajnokság középmezőnyének rangadóján. Tegyük hozzá, a félidőben még 2:1 arányban a vendégek vezettek. „Háromszor lőttek kapura az osgyániak, mind a három kísérletük a hálónkban kötött ki. Mindenki dicséretet érdemel, hiszen régen játszottak ilyen jól a fiúk. Öröm volt nézni a lelkesedést, további pozitívum Bán Imre három találata” – értékelte a történteket Vas Lajos, a hazaiak klubelnöke. A vendégeket leginkább a meccs fordulópontja bosszantja. „Két támadó között beállósunk elvesztette a labdát, ekkor egyenlítettek a vendéglátók. Fiatal csapatunk hitehagyottá vált és lassan elúszott a mérkőzés” – ecsetelte az ominózus esetet Bolčo Béla, az osgyáni foci mindenese. (kb)

Kausitz elmezavara

Jányok. Már a 28. percben, 1:0-s hazai vezetésnél befejeződött a dunaszerdahelyi területi bajnokság legutóbbi fordulójának jányoki mérkőzése. Ekkor a hazaiak játékosedzője, Zsigó a királyfiakarcsaiak futballistájával Kausitzzal ütközött. A játékvezető előnyszabályt alkalmazott, mire a vendégjátékos belerúgott ellenfelébe. A bíró megállította a mérkőzést, előbb asszisztensével megbeszélték a történteket, majd Kausitznak piros lapot mutatott. A felbőszült vendégjátékos testével meglökte Ábrahám játékvezetőt, aki azon nyomban véget is vetett a mérkőzésnek. A két klubelnök, Berner Lajos és Gulázsi Attila egybehangzó véleménye szerint pillanatnyi elmezavar okozhatta Kausitz cselekedetét. A nevezett a zuhanyzást követően elnézést kért a sértettektől. A mérkőzés után klubjától azonnali hatállyal megkapta felmondását. Gulázsi Attila szavaival élve: „Királyfiakarcsán többet nem fog labdába rúgni.” (kb)