Gólfesztivált rendeztek az érsekújváriak

Nyolc különböző játékos góljával 8:4-re verte az érsekújvári jégkorongcsapat a Tipsport ligás pöstyénieket az osztályozó 9. fordulójában.

„A város hokilázban ég” – áll az érsekújvári jégcsarnok mellett levő billboardon az üdvözlő felirat, amely nem túloz: a péntek esti meccs kezdése előtt fél órával már csak hosszas vadászat után lehetett szabad helyre akadni a lelátón. A zöld-fehérek 3100 drukkeruk örömére (és a pár pöstyéni fan bánatára) már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést Dubec révén – 1:0. A pöstyéniek azonban gyorsan válaszoltak (Zálešák, 1:1), majd a 16. percben a vezetést is átvették egy látszatra nem túl veszélyes lövés után (Belluš, 1:2).

Az érsekújvári szurkolóknak mintegy 15 másodpercbe telt túltenniük magukat a dolgon, aztán újra szólt a „Zámky, Zámky”. A játékosok lelkének a biztatás mellett az egyenlítés és annak módja is jót tett a 18. percben: a 20 éves Tomáš Török rutinos rókaként vitte végig a korongot a pöstyéni kapuig – 2:2.

A HC Mikron a második harmadban is lendületben maradt, Zlocha, Čaládi és Kousalík is betalált – 5:2. Közben viszont a pöstyénieknek is voltak helyzeteik, a közte három ellenére sem törtek össze. Két gyorsan kihasznált emberelőnyös helyzet után – a bírók meglehetősen könnyű szívvel szórták ki az érsekújváriakat – a 47. percben már 5:4-re zárkóztak fel. „Ellenfelünk új erőre kapott, és nagy izgalmak következtek. A hatodik gólunk volt kulcsfontosságú, amely újra megnyugtatta a fiúkat” – emelte ki Havlík találatát a meccs utáni sajtótájékoztatón Jaroslav Török, a hazaiak másodedzője.

A pöstyéniek ekkor már nagyon idegesek voltak, aminek kettős emberhátrány lett a vége, melyben tanári összjáték után Frolík végleg eldöntötte a mérkőzést (7:4), a kegyelemdöfést pedig Hegyi adta meg a vendégeknek, kialakítva a 8:4-es végeredményt. Az érsekújváriak a szezonban negyedszer jutottak ennyi gólig (korábban a Trnava, a Považská Bystrica és a Senica ellen), a gólcsúcsuk a nagymihályiaknak ütött kilences maradt.

„A győzelmünk egyáltalán nem született olyan könnyen, ahogy azt a 8:4 jelezné. Örvendetes, hogy ilyen neves ellenfélnek nyolcszor is betaláltunk. Minden sor képes gólt szerezni, a teher jól megoszlik a játékosok között, ezáltal pedig nagyon erős a csapat – mondta Jaroslav Török. – Köszönöm a szurkolóknak, akik fantasztikus hangulatot teremtettek, a meccs utáni ünnepléskor a hideg futkosott a hátamon.”

Hosszú percekig zúgott a taps az utolsó dudaszó után, a hokisok egy tetszetős tekézést is bemutattak, amikor Frolík a golyó szerepében „letarolta” valamennyi bábut, azaz csapattársait. Marek Dubecnek is torkaszakadtából kellett kiabálnia, hogy a köré gyűlt újságírók értsék a szavait a szűnni nem akaró éneklés és skandálás közepette. „A meccs előtt azt beszéltük meg, hogy nincs mire várni. Az eleje ugyan nem volt ideális, de aztán átvettük a kezdeményezést, jobban korcsolyáztunk, és megérdemelten nyertünk. Rettentően boldog vagyok azért, amit véghez vittünk. Nagy örömöt szereztünk szurkolóinknak, remélem, már sikeresen célba érünk. Már csak egy kis lépés hiányzik, de az mindig nehéz. De ez a csapat képes arra, hogy az utolsó meccseken is összpontosítson” – foglalta össze gondolatait a rutinos védő.

Neki akkor még nem volt lehetősége utánaszámolni, hogy akár már a vasárnap este, lapzárta után végződött Bardejov–Piešťany találkozón eldőlhetett, hogy az érsekújváriak feljutnak a Tipsport Ligába.