<p>Közel 137 ezer eurót fordíthat Észak- és Dél-Komárom területrendezési dokumentumainak és fejlesztési programjainak összehangolására a két város.</p>
Fontos cél az új Duna-híd megépülése
A pályázatot még az előző városvezetés idején Sánta Béla akkori főosztályvezető irányításával dolgozta ki Észak-Komárom, és a Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében voltak sikeresek. ÉszakKomárom, mint vezető partner 99 600 eurót, a magyar fél külföldi partnerként 37 300 euró támogatást kapott. A közös pályázásról 2008-ban a két város együttes testületi ülésén hoztak határozatot a képviselők.
A projekt workshoppal egybekötött nyitórendezvényét szerdán tartották a dél-komáromi városházán. A pályázat célja a két Komárom gazdasági, kulturális, infrastrukturális fejlesztéseinek, beruházásainak összehangolására, valamint bizonyos intézmények, létesítmények közös használatára vonatkozó stratégiák kidolgozása. Ezeket a stratégiákat – a folyamat következő állomásaként – bedolgozzák az egyes városok területrendezési terveibe. Molnár Attila, Dél-Komárom polgármestere a megnyitón rámutatott: Észak-Komárom kiváló állapotú kulturális létesítményekkel rendelkezik, míg a délkomáromi Selye János Kórház az egyik legkorszerűbb kórház a környéken. Éppen ezért ÉszakKomáromnak nem feltétlenül az egészségügyi, Dél-Komáromnak pedig kulturális kiadásokra kellene költeni az egyébként is szűkös büdzsét. Sokkal inkább egymás létesítményeinek minél jobb kihasználására kell törekedni. „A közeljövőben nagyarányú, több milliárd forintos fürdőfejlesztésbe fogunk, amelyhez a tervek szerint gyógyszállóépítés is társulna. Így Észak-Komáromnak nem biztos, hogy mindenáron a strand fejlesztésébe kell invesztálnia” – mondta. Szabó Béla. Észak-Komárom alpolgármestere a két ország eltérő törvényi hátterére hívta fel a figyelmet, ami több területen bizony nehezíti az együttműködést. Elhangzott: a közös területfejlesztési koncepció egyik legfontosabb eleme az új Dunahíd megépítése. Molnár Attila úgy fogalmazott: célegyenesbe fordult az előkészítés. A két kormány által kijelölt közös, magyar–szlovák szakmunkacsoportok dolgoznak a tervezeten, és a polgármester reményei szerint a következő kormányzati ciklusban már állni fog a híd.
A pályázat megvalósítása keretében a fejlesztési stratégiák elkészítésén kívül különböző konferenciákat, workshopokat, konzultációkat is tartanak. A projekt 2012 májusában zárul.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.