Fogytán a szülők és tanárok türelme

Érsekújvár. Tizenhárom éve már, hogy az érsekújvári Gimnázium magyar tagozata megtette az első lépéseket a szlovák tagozattól való különválása érdekében.

Érsekújvár. Tizenhárom éve már, hogy az érsekújvári Gimnázium magyar tagozata megtette az első lépéseket a szlovák tagozattól való különválása érdekében. Amikor tavaly november 11-én új kezelője, a Nyitra Megyei Önkormányzat jóváhagyta szándékukat, szemernyi kétség sem fért ahhoz, hogy idén szeptemberben már a diákok a Magyar Tannyelvű Gimnáziumot látogathatják. Ennek ellenére az oktatásügyi tárca válaszra sem méltatta kérelmüket. Az intézmény magyar tagozata 2001 szeptemberében külön költözött, az épületet a várostól bérli évi egy koronáért. A Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége /SZMSZSZ/ iskolatanácsának elnöke, Nagy Tibor, valamint Hugyivár Imre és Török József tavaly év elején petíciós bizottságot hoztak létre, a szülők közel 900 aláírással támogatták a magyar tagozat különválását. A Gimnázium akkori igazgatója, Tóth Sándor kikérte az iskolatanács véleményét, melynek javaslatára az akkori fenntartóhoz, a Nyitrai Kerületi Hivatalhoz került a kérelem. Amikor tavaly nyáron a megyei önkormányzat lett az iskola fenntartója, annak iskolaügyi bizottsága foglalkozott kérésükkel, és élén Dolník Erzsébettel, pozitívan bírálta el, csakúgy, mint 2002. november 11-én a megyei képviselőtestület. Jóváhagyták, hogy idén szeptembertől különálló magyar, illetve szlovák tanítási nyelvű gimnázium működjön Érsekújvárott. A megye döntését az oktatásügyi tárcának továbbították, onnan ez év elején levél érkezett, melyben kérték, hogy január végéig küldjenek még el néhány, elbíráláshoz szükséges dokumentumot. „Mi másnap nyomban elküldtük a kért anyagokat, sajnos ezután már nem történt semmi, azóta nagy csend van! Szigeti László oktatásügyi államtitkár szerint máricus végéig kellett volna döntenie a miniszternek” – tájékoztatott Száraz Dénes a Gimnázium igazgatóhelyettese. Április 8-án a SZMSZSZ iskolai szervezete levélben kérte a Gimnázium magyar tagozatának önállósulására irányuló döntés véglegesítését, másolatát Csáky Pál és Fehér Miklós is megkapta. Az iskola jogi képviselőinek, a Pázmány Péter Polgári Társulásnak, valamint a SZMSZSZ iskolai választmányának tagjai elmondták, amikor a magyar tagozat az új épületbe költözés előtt, 1990-ben kérte a válást, olyan stádiumban volt már ez az elképzelés, hogy a leltár szétválasztása is megtörtént. Az oktatásügyi tárca akkori vezetője azonban nem egyezett bele egyetlen iskola különválasztásába sem. Később helyszűke miatt költözött a magyar tagozat a Gimnázium patinás épületéből az egyházi alapiskola helyére, mivel az egyház visszakapta egy saját épületét. Ősztől itt kezdik meg a harmadik tanévet, ebben a 12 osztályos épületben próbálnak majd 15 osztálynyi magyar diáknak helyet szorítani. Mindezen gondok mellett, a tanév utolsó hónapjához közeledve a 24 tagú pedagógusgárda nem sejti, hogy a Gimnázium magyar tagozatán milyen feltételek közt kezdődik majd meg ősszel az oktatás.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?