Fehér Miklós szakmai párbeszédre szólított fel

Komárom. „Kráľ Katalin, a komáromi kórház igazgatónője az elmúlt időszakban annak a koncepciónak a megvalósításán fáradozott, amelyet a nyitrai képviselőtestület 2003 novemberében megtárgyalt és tudomásul vett.

A jelenlévő 45 képviselőből 43-an szavazták meg azt a határozatot, amely az egyes kórházigazgatókat, köztük a komáromit is, azzal a feladattal bízta meg, hogy hozzák meg a megfelelő intézkedéseket a kiegyenlített költségvetés elérése érdekében – mondta Fehér Miklós, a Nyitrai Megyei Önkormányzat alelnöke tegnapi sajtótájékoztatóján. – Ennek a feladatnak az igazgatónő mára eleget tett, mégpedig úgy, hogy a kétségkívül fájdalmas megszorító intézkedésekkel, elbocsátásokkal egy időben, amelyekkel éves szinten 100 millió koronát takarított meg a közpénzekből, nem csökkent, sőt, növekedett a biztosítók általi megrendelések volumene.” A sajtótájékoztatón jelen volt Kráľ Katalin és a kórház igazgatóhelyettesei is. Dr. Eduard Šebo, a biztosítókkal való kapcsolattartásért felelős helyettes megerősítette: a páciensek számának növekedése újabb tárgyalásokat tesz szükségessé a biztosítókkal annak érdekében, hogy magasabb limiteket hagyjanak jóvá a tavalyinál. Az igazgatónő a múlt évek gazdasági eredményeit ismertetve elmondta, hogy míg 2002-ben 95 millió korona veszteséggel zárta az évet a kórház – miközben a minisztérium 100 millió korona támogatást nyújtott a folyó kiadásokra, vagyis e dotáció nélkül 195 millió lett volna a hiány –, tavaly 85 millió korona volt a veszteség, az idei év első negyedévének végére pedig már kiegyenlített a költségvetés. Ez a Nyitrai Megyei Önkormányzat hatáskörébe tartozó öt kórház közül egyedül a komárominak sikerült. Az elkövetkező hónapokban már épületek felújítására, fejlesztésre is jut pénz, közbeszerzési pályázatot írtak ki több speciális műszer megvásárlására, és céljuk, hogy az intézmény minél előbb megszerezze az ISO norma szerinti minőségi bizonylatot.

A jelenlévők határozottan cáfolták azokat a híreszteléseket, miszerint kórházi ingatlanok kerülnének eladásra. „A közvélemény tájékoztatására el kell mondani, hogy valóban születtek szerződések bizonyos kórházi ingatlanok eladásáról, ám azokat még 2002 decemberében, tehát amikor még a minisztérium hatáskörébe tartozott a kórház, az akkori igazgató, Milan Líška látta el kézjegyével – hívta rá fel a figyelmet Fehér. – A pénzügyminisztérium azonban nem hagyta jóvá ezeket az eladásokat, így nem is valósultak meg. Jelenleg létezik egy kínálati jegyzék a feleslegessé vált épületekről, de egyelőre nincsenek eladásra bocsátva.” Fehér Miklós végül arra szólította fel a komáromi kórház igazgatójának leváltását követelő petíciós bizottság tagjait, hogy valótlanságok terjesztése helyett folytassanak szakmai párbeszédet akár a kórház vezetésével, akár a megyei képviselőtestület egészségügyi bizottságának tagjaival. A számok ugyanis magukért beszélnek.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?