Erősítenék a civil szektort

Civil Börzét szervezett a párkányi székhelyű Déli Régió Régiófejlesztési Ügynökség a Bethlen Gábor Alap támogatásával.PárkányA találkozón párkányi és Párkány környéki civil szervezetek vettek részt.

Civil Börzét szervezett a párkányi székhelyű Déli Régió Régiófejlesztési Ügynökség a Bethlen Gábor Alap támogatásával.

Párkány

A találkozón párkányi és Párkány környéki civil szervezetek vettek részt. Rigó Konrád (Híd) kulturális államtitkár a megalakuló Kisebbségi Kulturális Alapról tájékoztatta a szervezetek képviselőit.

Több szervezet rövid prezentáció formájában mutatta be tevékenységét. Tóth Attila, a Déli Régió Fejlesztési Ügynökség igazgatója felvázolta az ügynökség munkáját is. A Kisebbségi Kulturális Alap működésével és az ezzel összefüggő változásokkal kapcsolatban élénk párbeszéd alakult ki. Rigó Konrád szerint a kulturális élet alappillérét a civil szektor és az állami szféra együttműködése alkotja. „A pályázatok révén a nonprofit szervezetek főszerepet játszanak a kultúra szervezésében, ezért nagyon fontos, hogy az állami és a civil szektor között állandó és rendszeres legyen a kommunikáció” – fogalmazott. Elmondta, fontosnak és meghatározónak tartja az állandó kapcsolatot a civil szektor képviselőivel. „Itt a lehetőség, hogy nőjön a civil szervezetek súlya. A harmadik szektor erősödéséhez arra van szükség, hogy mindenki tudjon a kihívásokról. Ahhoz, hogy élni tudjanak a lehetőségekkel, ismerni kell őket. Ezért ha ismernek nonprofit szervezeteket, amelyek a kultúrában tevékenykednek, értesítsék őket. Ha hiányoznak ezek a szervezetek, akkor itt az idő, hogy létrehozzák őket, és ilyen keretek közt folytassák a munkát” – hangsúlyozta Rigó.

A Kisebbségi Kulturális Alapról szóló törvény januárban kerül a kormány, majd a parlament elé. „Fontos, hogy a civil szektor időben értesüljön arról, hogy az Alap munkájába miként tudnak bekapcsolódni. Örülök, hogy ezeken a találkozókon már konkrét tervekről tudok beszélni” – tette hozzá. A Kisebbségi Kulturális Alap három területét koordináló bizottságokba a civil szervezetek képviselőiből álló közgyűlés is delegálhatna tagokat. A közgyűlés szavazással döntene arról, mely civil szervezetek képviselőit bízzák meg azzal, hogy a bizottságok szakmai munkájában részt vegyenek. Ezek a bizottságok döntenének egyebek mellett arról is, hogy egy meghatározott időszakban mik lesznek a pályázati prioritások. A résztvevők javasolták, hogy a civil szervezek az alap honlapján kapjanak lehetőséget a bemutatkozásra, mert ez megkönnyítené a közgyűlés megválasztását a kétéves bizottsági mandátumot illetően.

Az államtitkár azt mondta, szeretné, ha országszerte több hasonló találkozón vehetne részt, hogy a civil szektor fel tudjon készülni a lehetőségekre és a változásokra. A Kisebbségi Kulturális Alapról szó lesz a Szlovákiai Magyarok Kerekasztalának éves konferenciáján november 11-én, Érsekújvárban.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?