Emlékszoba helyett múzeum Nagykaposon

A munkálatokat az év vége előtt be kell fejezni.NagykaposAz Ung-vidéki településhez kötődő jeles magyar személyiségek életét és életművét bemutató új múzeumot hoznak létre hamarosan a Nagykaposi Magyar Közösségi Házban, az Erdélyi János Emlékszoba helyén.Gabri Rudolf, a Nagykapos és Vidéke Társulás

A munkálatokat az év vége előtt be kell fejezni.

Nagykapos

Az Ung-vidéki településhez kötődő jeles magyar személyiségek életét és életművét bemutató új múzeumot hoznak létre hamarosan a Nagykaposi Magyar Közösségi Házban, az Erdélyi János Emlékszoba helyén.

Gabri Rudolf, a Nagykapos és Vidéke Társulás elnöke elmondta, a magyarországi nemzetpolitikai államtitkárság támogatásával megvalósuló projekt keretében többek közt Erdélyi János költő, néprajztudós, Skultéty Csaba, újságíró, publicista, Herczegh Géza Gábor nemzetközi hírű jogtudós, Erdélyi Zsuzsanna néprajztudós, folklorista, valamint Géczy Lajos író, tanár hagyatékából szeretnének összeállítani egy állandó tárlatot. Az eddig az Erdélyi János Vegyes Kar próbaterméül is szolgáló termet átalakítják, korszerűsítik. A létesítmény vezetőjének tájékoztatása szerint hagyatékok egy része már a társulás birtokában van, bővítésükről, a bemutatás módjáról pedig az érintettek hozzátartozóival is egyeztetni fognak.

Nagykaposon az 1814-ben született költő, filozófus és néprajzkutató Erdélyi János tiszteletére 1894-ben emléktáblát avattak, és 1964-től minden évben megtartják a Csemadok által szervezett Erdélyi János Napokat is. 1965-ben a kultúrházban emlékszobát rendeztek be, melynek azóta is egyre bővülő anyagát a költő két unokája – Erdélyi Zsuzsanna és T. Erdélyi Ilona – bocsátotta a helyiek rendelkezésére. A könyvkiadványokból, kéziratokból, festményekből, fényképekből, levelekből, jegyzetekből és más kordokumentumokból összeállított tárlat 2003 decemberétől, az intézmény megnyitásától, a magyar közösségi házban lévő állandó kiállításon tekinthető meg. 1968-ban Erdélyi János halálának 100. évfordulója alkalmából a református templom előtti parkban szobrot állítottak a költőnek, melyet később az ugyancsak a város e jeles szülöttének nevét viselő magyar alapiskola kertjében helyeztek el.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?