Egyötödével nő a bérleti díj

Gúta. A körzeti egészségügyi központban a bérlők január elsejétől négyzetméterenkénti 300 koronás bérleti díjat fizetnek egy évre – határozott a városi képviselő-testület.
A központ 2001. július elsejétől tartozik az önkormányzat fennhatósága alá, és kizárólag egészségügyi célokra lehet használni.

Gúta. A körzeti egészségügyi központban a bérlők január elsejétől négyzetméterenkénti 300 koronás bérleti díjat fizetnek egy évre – határozott a városi képviselő-testület.

A központ 2001. július elsejétől tartozik az önkormányzat fennhatósága alá, és kizárólag egészségügyi célokra lehet használni. A jogszabályok értelmében az éves bérleti díj eddig legfeljebb 250 korona lehetett négyzetméterenként – ezzel szemben Gútán a vállalkozók évente 800-1000 korona bérletet fizetnek a városi ingatlanok négyzetméteréért –, ám október elsejétől az egészségügyi minisztérium 750 koronában állapította meg a maximális bérleti díj összegét.

„A központot nagyon rossz állapotban vette át a város, nagyobb javításokra, tatarozásra lenne szükség – mondta Lengyel István alpolgármester. – Ezért a városi hivatal azt javasolta, hogy 500 koronára emeljük a bérleti díjakat, hiszen az eddig évente befolyt alig 260 ezer koronából mindig csak a legszükségesebb karbantartási munkákat tudtuk elvégezni. Még így sem használtuk volna ki a megengedett maximális emelést, de az épület bérlői ezt az összeget is sokallták. Ők 300 koronát javasoltak, és bár a pénzügyi és a vállalkozói bizottság is az 500 koronát tartotta elfogadhatónak, a testület végül mindöszsze ötven koronás emelést hagyott jóvá. Január elsejétől tehát a 19 bérlő négyzetméterenként 300 koronás bérleti díjat fizet egy évre. A városnak pedig 320 ezer koronára növekszik a bevétele.”

Az alpolgármestertől megtudtuk: az engedmény fejében az orvosok vállalták, hogy egy hónapon belül kidolgozzák a munkaidő utáni és hétvégi elsősegély-ügyelet koncepcióját. Nemrégiben ugyanis átadtak a városban egy elsősegély-szobát, amelynek berendezésére a pénzt közadakozásból gyűjtötte össze az egészségügyben dolgozók által létrehozott Opal polgári társulás. Mindmáig megoldatlan viszont a munkaidőn kívüli elsősegély-ellátás, egyelőre ugyanis az orvosok nem tartanak ilyen jellegű ügyeletet. Ha ugyanis valaki a hétvégén gyors ellátásra szorul, Komáromból kell kihívni a mentőt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?