Edzőcsere közkívánatra

Komárom. Az utóbbi időszak komáromi sikertelenségeinek a KFC volt vezetőedzője, Labay István látta kárát, akit a játékosok ultimátumának hatására csütörtökön elmozdított a helyéről a klubvezetés. A tisztségviselők válaszlépésként az elégedetlenkedő futballistákat is kész tények elé állították.

A szombati találkozón a Duna-parti kollektívát, mondhatni közkívánatra, már az egykori játékostárs, Tot Mihály vezette csatába. A szakvezető egyébként a IV. ligás ógyallaiaktól tért vissza Komáromba. Az első félidőben egyenlő erők küzdelme zajlott a játéktéren. Šmitala már 3. percben próbára tette Herkót, a hazaiak hálóőre azonban üggyel-bajjal szögletre tenyerelte a vendégjátékos veszélyes lövését. Konc gyengécske lövését Baláž hárította, Lúčan fejese pedig a léc fölött süvített el. A 42. percben Uzola juttathatta volna vezetéshez a vendéglátókat, ám nem tudta lekezelni Lúčan jól időzített beadását. Konc a második félidő elején hajszálpontosan megismételte csatártársa suta mozdulatát, képtelen volt hasznot húzni Kökényesi gólpasszából. A komáromiak nagyobb fordulatszámra kapcsoltak, mezőnyfölényüket a gyarapodó szögletek száma is jelezte. Kamendy lövése és Hall fejese is célt tévesztett. A 61. percben Lúčan fejesénél már gólt kiáltottak a nézők, a vendégcsapat kapusa azonban remek védéssel menteni tudott. A három pont sorsát eldöntő találat a 65. percben született. A csereként beállt Hall három nagytapolcsányi ellenfelét kicselezve félfordulattal a bal alsó sarokba durrantott. A jobbára inkább csak a védekezésre összpontosító vendégek a végjátékban egyenlíthettek volna, ám Matušík hajszálpontos beadását Mikuška az ötösről a kapu mellé bólintotta. A hazaiak ugyan ezúttal sem remekeltek, a játék képe alapján azonban rászolgáltak a győzelemre. Tot edzőként győzelemmel debütált, a folytatásban elsősorban újdonsült védencein múlik, tudják-e teljesíteni vezetőik elvárásait.

KOMÁRNO–TOPOĽČANY 1:0 (0:0). Góllövő: Hall (65.). Sárga lap: Dobrý, ill. Sepeši. Játékvezető: Gábor, 280 néző. KOMÁRNO: Herko–Podlucký, Zd. Kršte-ňanský, Kökényesi, Tóth (46. Dobrý), Bazinský, Poruba (57. Hall), Konc, Kamendy (90. Barvulský), Lúčan, Uzola. (la)