<p>A dél-komáromi ipari parkban már érezhető a gazdasági válság hatása, egyre több hír érkezik elbocsátásokról, kényszerpihenőkről. Információink szerint a napokban mintegy kétezer ember, köztük nagyon sok szlovákiai, naponta ingázó személy került-kerül utcára – azok, akik munkaközvetítő cégekkel álltak szerződésben.</p>
Dél-Szlovákiában is érezteti hatását a válság
Ami a szlovákiai munkavállalókat illeti, a dél-komáromi ipari parkban elsősorban a Komáromi járásból dolgoznak-dolgoztak, de sokan utaznak Dunaszerdahelyről és környékéről is, elsősorban Nagymegyerről. A dunaszerdahelyi munkaügyi hivatal igazgatója, Patrícia Tóthová lapunknak elmondta, a hivatalhoz egyelőre nem érkeztek „nokiások”. „A helyzet azonban napról napra változik. Számítunk arra, hogy lesznek személyek, akik a magyarországi cégeknél történő elbocsátások miatt munkanélkülivé válnak, s nyilvántartásba jelentkeznek a hivatalnál” – fejtette ki az igazgató.
A Győrben dolgozó szlovákiai állampolgároknak – legtöbben a Dunaszerdahelyi járásból – nem kell félteniük a munkahelyüket. Legalábbis erről tájékoztatta lapunkat Török Zoltán, a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ győri kirendeltségnek vezetője. „A tömeges elbocsátásoknak megvan a törvényes folyamatuk: a cégnek, amely ilyen lépésre készül, jeleznie kell a munkaügyi központ felé a szándékát. Ilyesmit azonban nem jelzett sem az Audi, sem a Liteon (a volt Philips), a két legnagyobb gyár, ahol szlovákiai állampolgárok is dolgoznak” – nyilatkozta az igazgató. (sán, guzsu, szasz)
A teljes cikk nyomtatott kiadásunkban olvasható.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.