Csalafinta balonyiak diadala

Balony. A csilizköziek kifogták a szelet a vendégek vitorlájából, hiszen a találkozót szombat délután rendezték, ami nem tette lehetővé a DAC B csapataként működő dióspatonyiak számára, hogy a pozsonyi Slovan ellen ugyanabban az időpontban bajnokit játszó A-keretből játékosokat küldhessenek a fakóba.

A balonyiak (világos mezben) csupán fordulás után tudták góllá érlelni nagy mezőnyfölényüketSomogyi Tibor felvételeA zömmel fiatalokat felvonultató, küzdeni tudásból jelesre vizsgázó vendégek kapuját a hazaiak egy órán át hiába ostromolták. A remek formában hárító vendégkapusnak, Horváthnak nem tudtak gólt lőni. Az első játékrészben a nagy mezőnyfölényben futballozó hazaiak rendre elpuskázták a ziccereket. Főleg Csicsay kihagyott gólhelyzetei borzolták a hazai drukkerek kedélyeit. A 61. percben megtört a jég. Brezovszky húzott el a labdával a jobb szélen, beadását a 16-os vonalon Csicsay kezelte le, majd a jobb felső sarokba célzott. Hét perc elteltével a vendégek térfelének közepén szabadrúgáshoz jutottak a balonyiak. Csicsay röviden Mészáros elé tálalt, aki mintegy 35 méterről habozás nélkül a bal felső sarokba durrantott. A dióspatonyiaknak a hajrában Molnár adta meg a kegyelemdöfést. Pozitívumnak számít, hogy a két rivális csatája a sportszerűség jegyében zajlott, Vašš játékvezető hibátlabul ítélkezett.

BALOŇ–ORECHOVÁ POTÔŇ/ DAC B 3:0 (0:0). Gólok: Csicsay (61.), Mészáros (68.), Molnár (85.). Sárga lap: Mészáros, Vörös Zoltán, ill. Végh Balázs, Végh Zsolt, Nagy. Játékvezető: Vašš, 150 néző. BALOŇ: Vörös Roland–Szabó, Burián, Mészáros, Csicsay, Végh Miklós, Vass (58. Brezovszky), Matus, Vörös Zoltán (65. Farkas), Molnár, Vörös Gábor.

O. POTÔŇ/DAC B: Horváth–Végh Dávid, Végh Balázs, Varga Roman, Végh Zsolt, Varga Marián (68. Andrássy), Jávorka, (24. Ábrahám), Egri, Czucz Roland (56. Szerda), Tonkó, Nagy.

Edzői vélemények

Bíró Sándor (Baloň): „Az első félidőben még nem sikerült gólra váltanunk nagy fölényünket, ám fordulás után már felőröltük az ellenfél ellenállását.”

Rostislav Prokop (O. Potôň/DAC B): „Megérdemelten nyertek a hazaiak”. (má)