A továbbjutás küszöbén a komáromi kosarasok

Hihetetlen hajrábeli fordítással a komáromi férfikosarasok újra legyőzték Pozsonyban az Intert (93:88) az Eurovia SBL playoff-elődöntőjében, s már 3:0-ra vezetnek a négy sikerig tartó sorozatban.Az Inter edzője, Ľubomír Urban stratégiát váltott a sorozat harmadik mérkőzésére: a megszokottnál jóval k

Hihetetlen hajrábeli fordítással a komáromi férfikosarasok újra legyőzték Pozsonyban az Intert (93:88) az Eurovia SBL playoff-elődöntőjében, s már 3:0-ra vezetnek a négy sikerig tartó sorozatban.

Az Inter edzője, Ľubomír Urban stratégiát váltott a sorozat harmadik mérkőzésére: a megszokottnál jóval kevesebbet cserélt a mérkőzés folyamán, összesen csak nyolc kosarasnak adott lehetőséget, miközben két légiós, Marics és Subotic a kispadon ülte végig a meccset (a tőlük az eddigi két elődöntőben látottak alapján teljes joggal).

A sárga-feketéknek valamivel jobban is ment a játék, a harmadik harmad felére már 15 ponttal is vezettek. Martin Rančík azonban ismét „hozta magát”, sportszerűtlen faultja után összesen hat pontot szereztek a komáromiak a támadásból (Bannister három büntetője + Kozlík hármasa), és visszajöttek a meccsbe.

A hajrára azonban megint elúszni látszott a hajó, bő két perccel a vége előtt hét pont volt az Inter előnye. Kratochvíl és Thompson hármasaiaval viszont újfent beérte ellenfelét az MBK Rieker Com-Therm csapata. „Alighanem ez volt a sorsdöntő. Az egész meccsen nem ment a dobás kintről, de szerencsére még épp időben fordult meg a tendencia” – nyilatkozta a piros-fehérek játékosa, Roman Vido a basketliga.sk-nak a meccs után.

Sőt, a bajnoki cím védője előnybe is került, az Internek pedig már csak az állandó faultolás maradt. Alawoya addigra már kipontozódott, a biztos kezű ítéletvégrehajtó szerepét pedig ezúttal átvette honfitársa, a mindössze 23 éves Bernard Thompson. Az első profi szezonját teljesítő légiós – akinek nevét a Hant Aréna eredményjelzőjén hibásan, „h” nélkül tüntették fel – 29 pontig jutott, nem véletlenül dicsérte őt edzője, Dragan Risztanovics. „Amikor az utolsó előtti büntetőzésénél mindkétszer a kosárba talált, láttam rajta, hogy nagyon magabiztos. A végén nem akart passzolni, pedig volt rá lehetősége, de 12 másodperccel a vége előtt is teljesen bízott magában. De az egész csapatnak jár az elismerés. Az utolsó másodpercig bíztunk a fordításban, a végén majdhogynem csodálkoztam, hogy voltunk rá képesek” – jegyezte meg Risztanovics.

A kedvenceiket ezúttal is nagy létszámban, hangjukat nem kímélve buzdító komáromi szurkolók szerdán hazai pályán egy újabb győzelem estén már a döntőbe jutást ünnepelhetnék. (ot)