A szerencsés Góliát sikere

Diószeg. Zord időjárási körülmények között került megrendezésre a diószegiek és a perediek találkozója a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának utolsó fordulójában. Hatalmas szél és havas eső nehezítette a játékosok helyzetét, csupán a legfanatikusabb szurkolók jöttek el kedvenceiket buzdítani.

Diószeg. Zord időjárási körülmények között került megrendezésre a diószegiek és a perediek találkozója a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának utolsó fordulójában. Hatalmas szél és havas eső nehezítette a játékosok helyzetét, csupán a legfanatikusabb szurkolók jöttek el kedvenceiket buzdítani. A legtöbben már a kezdőrúgást megelőzően macska-egér harcnak könyvelték el a találkozót, de a hazai együttes másképp vélekedett a focidélutánról. Már az első percektől kezdve feltűnt, hogy a diószegiek egyáltalán nem tartanak sokkal esélyesebb ellenfelüktől. Mezőnyben kiegyenlített volt a játék, bár a vendégek gyakrabban jutottak el az ellenfél kapuja elé. A hátsó alakzatokra egyik oldalon sem lehetett panasz, összehangolt munkával sikeresen hatástalanították a veszélyes támadásokat. A nagyérdemű már beletörődött a gól nélküli első félidőbe, ám az öltözőbe vonulás előtt találatnak örülhettek a vendégdrukkerek. A peredi Havran a jobb szélen kapta a labdát, majd két védőn keresztül beverekedte magát a büntetőterületre. Ekkor felnézett, és Czanik fejére ívelte a labdát, akinek már nem volt nehéz a hálóba bólintania. Szemet gyönyörködtető akció zárta az első felvonást. Szünet után sem változott a játék képe, egészen a 64. percig, mikor is az experedi Jósva lerázta őrzőjét, majd egy precíz mozdulattal a kapust is átemelte. Kamatozni látszott a Liba-legénység elszántsága, ám az utolsó percben utolérte a kicsi Dávidot a végzet. A 16-oson belül az egyik hazai védő kezére pattant a labda, a bíró pedig habozás nélkül büntetőt ítélt. Havran higgadtan értékesítette a 11-est: a kapus jobbra mozdult, míg a labda a bal sarokban landolt. Ezzel a végjátékban szerzett, mondhatni szerencsés góllal biztosította be a Czuczor-gárda az őszi bajnoki elsőséget.

SLÁDKOVIČOVO–TEŠEDĺKOVO 1:2 (0:1). Góllövők: Jósvai (64.), ill. Czanik (45.), Havran (90. – 11-esből). Sárga lap: Nagy L., ill. Drienovský. Játékvezető: Petránek, 100 néző. SLÁDKOVIČOVO: Maglocký–Gubíny, Nagy L., Chudík, Beták, Karol, Štrbo (Heriban), Caránek, Jósvai, Dudáš, Nagy G. (Horváth). TEŠEDĺKOVO: Baran–Zilizi, M. Palic, Chrenko, Drienovský, Jenes, Havran, Dobrý, Czanik, E. Palic, Rebra (Taňaši). (kb)

VÉLEMÉNYEK

Dušan Liba (Sládkovičovo): „A kiegyenlített mérkőzésnek balul sült el a vége. Ezt a büntetőt egyáltalán nem kellett volna megadni, hiszen nem volt szándékos a kezezés. A hatodik forduló után vettem át a pont nélküli csapatot. Azóta folyamatosan javult a kollektíva teljesítménye, képesek vagyunk lépést tartani a legjobbakkal is, sajnos a góllövéssel hadilábon állunk.”

Borsányi József (Tešedíkovo): „Más mérkőzésre számítottunk. Kitettek magukért a hazaiak, foggal-körömmel küzdöttek. Szerencsés győzelmet arattunk, de a csapat erejét az is jelzi, hogy az utolsó percekben is gólra tudjuk váltani fölényünket. Magasan túlteljesítettük az őszi elvárásokat, hiszen újonc létünkre az első ötben szerettünk volna végezni. Több játékosunk kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódik, így éppen a legjobbkor jön a megérdemelt téli pihenő.” (kb)