A nyárasdi Balogh dupla balszerencséje

Komárom. A tavaly még III. ligás komáromiak a bajnokság nyitánya előtti napokban kinyilvánították: egy emelettel lejjebb méltó szerepet akarnak játszani a pontvadászatban. A favorizált „violák” csallóközi ellenfelük elleni párharcukon mondhatni kiizzadták a győzelmet.

A komáromi idénynyitón öngóllal vesztettek a nyárasdiakMilan Drozd felvételeAz elvárásoknak megfelelően a vendéglátok támadásaival indult az összecsapás. Minden jel arra utalt, a Buranský-legénység már a legelején szeretne vezetéshez jutni. A 3. percben Bagin Tóthoz passzolt, a komáromi futballista lövése a kapu felett hagyta el a játékteret.

A folytatásban alábbhagyott az iram, a KFC játékosai alighanem arra számítottak, hogy a három pont automatikusan az ölükbe hull. Bagin mintegy 18 méterről leadott lövése a léc felett zúgott el, Nagy pedig későn eszmélt, ha Baginhoz továbbít, gólhelyzetet teremthetett volna. Röviddel az első félidő befejezése előtt az egyik nyárasdi védő hibájából Nagy húzhatott volna hasznot, ám a hazaiak támadója góllal kecsegtető helyzetben hibázott. A taktikailag fegyelmezetten futballozó vendégek fordulás után sem engedték kibontakozni a favorizát komáromiakat. Mi több, szórványos ellentámadásokkal riogatták ellenfelük védelmét. A 70. percben Gútai remek ütemben indította Baloghot, a vendégjátékos egyéni megmozdulásánál azonban a hazaiak kapusa, Herko a helyén volt.

A párharc hajrájában a hazaiak nagyobb fordulatszámra kapcsoltak, ám Nagy, Slovák és Bagin sem tudott a hálóba találni. Három perccel a rendes játékidő letelte előtt közvetett szabadrúgáshoz jutott a KFC. Zlatohlávek kapura ívelt pontrúgásánál a labda a balszerencsés Baloghról a nyárasdiak kapujába vágódott. Öngóllal jutottak vezetéshez, ezzel a találattal három ponthoz a vendéglátók, akik a végjátékban növelhették volna soványka előnyüket. Nagy szabadrúgása a vinklikapufáról a mezőnybe pattant, a kapu előtt ólálkodó Bagin és Kršteňanský sem tudta a hálóba préselni a labdát. Mindent összevetve elmondhatjuk: a játék képe alapján ugyan győzelmet érdemeltek a hazaiak, a három pont egyetlen szeplője, hogy ehhez a peches vendégjátékos jutatta őket.

KOMÁRNO–TOPOĽNĺKY 1:0 (0:0). Gólszerző: Balogh (87. – öngól). Sárga lap: Tóth, ill. Rajkovics, Gútai, Orbán. Játékvezető: Pintér, 100 néző.

KOMÁRNO: Heeko–Melegh (75. Bazinský), Kršteňanský, Zlatohlávek, Sklenář, Kökényesi, Bagin (90. Kozáček), Antalovič, Nagy, Tóth (56. Trnka), Slovák. TOPOĽNĺKY: Várady–Bartal, Rajkovics, Fröhlich, Kovács Péter I. (55. Kovács Péter II.), Balogh, Inczédi, Bazsó (84. Kovács Péter III.), Piros, Orbán, Gútai.

EDZŐI NYILATKOZATOK

Peter Buranský (Komárno): „Győzelmi reményekkel vonultunk pályára, a három pontot begyűjtve kívántunk nyugalmat teremteni az öltözőben. Az első félidőben nyújtott teljesítményünkkel azonban nem igazoltuk az elvárásokat. A játékoskeretben legalább két poszton erősíteni fogunk, ezzel növeljük majd a kollektíván belüli versenyhelyzetet. Reméljük, ennek a lépésnek köszönhetően is javul majd csapatunk játéka. Ma elsősorban a győzelemmel vagyok megelégedve.”

Anton Grajcár (Topoľníky): „Csupán két nappal a nyitóforduló előtt alakult ki csapatunk játékosállománya. A tények ismeretében köszönet illeti védenceimet azért a nagy igyekezetért, helyenkét színvonalas teljesítményért, melyet az esélyes KFC pályáján nyújtottak. Amennyiben még gól nélküli állásnál Balogh értékesíti ziccerét, az eredmény másként is alakulhatott volna. Jóleső érzéssel tapasztaltam, hogy amíg a mieink bírták erővel, egyenrangú ellenfelei voltak a gazdag hagyományokkal rendelkező komáromiaknak.”