A deáki citerazenekar 1997-ban alakult újjá. Akkor négy taggal kezdtek, a mostani hét zenész körülbelül egy éve játszik együtt. A csoport korábban 1982-től 89-ig működött, de az akkori tagok közül többen megnősültek, férjhez mentek, és szétesett a csapat.
A DEÁKI CITERAZENEKAR
A régi és az 1997-ben újjáalakult zenekarnak is Fúto Róbert a vezetője, művészeti vezetőként pedig a tiszakécskei Bódi György segíti őket. Havonta jár Deákiba, hogy betanítsa az általa összeállított népdalcsokrokat. Fúto Róbert – aki a tiszakécskei citeratáborban is járt – körülbelül húsz éve ismeri Bódi Györgyöt, aki vidékünkön is többször megfordult már az ottani citerásokkal. Fellépéseken is találkoztak, így jött az ötlet, hogy megkérjék: vállalja a deáki citerások művészeti vezetését. Új hangszereket az Illyés Közalapítvány és a deáki önkormányzat anyagi támogatásával sikerült beszerezniük.
A csapat általában a környékbeli falvakban, falunapokon, Csemadok-rendezvényeken szokott fellépni, rendszeresen részt vesznek az országos citeratalálkozókon, és szerepeltek már külföldön is, Gödöllőn, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének rendezvényén. Eddigi legnagyobb sikerükként azt könyvelhették el, hogy 2002-ben bejutottak a „Tavaszi szél...” országos döntőjébe. Repertoárjukban dunántúli, mátyusföldi, bonchidai, Vas megyei, szatmári zene és más tájegységek muzsikája is szerepel.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.