Aki az egyénileg szervezett utazásokat részesíti előnyben, az maga kénytelen megtalálni a legolcsóbb repülőjegyet. Persze, ez nem is olyan egyszerű, hiszen képben kell lenni, mikor, mely járat vagy milyen kombináció a legolcsóbb.
Találja meg a legolcsóbb jegyet! ##41##
Fapadossal Pozsonyból
Pozsonyból elsősorban fapados társaságok szállítják az utasokat a nagyobb európai városokba. Akinek az ár a fontos, az elsősorban ezek kínálatát nézze meg. A legnagyobb kínálata a SkyEurope légitársaságnak van, ezt a Ryanair követi. Míg a szlovák fapados a téli menetrendben tizennégy városba szállítja az utasokat, addig az ír társaság gépeivel öt városban landolhatunk. A fapadosok egyik legnagyobb hátránya, hogy általában naponta csak egy járat van, azaz ha Párizsba szeretne utazni, akkor csak a reggeli járattal tud eljutni. Persze, a fapadosokra nagyon olcsón is lehet jegyet kapni – ha éber, és azonnal lecsap valamely akciós kínálatra. Fontos azonban tudni, hogy az olcsó költségű légitársaságok az esetek nagy részében egy távolabbi reptéren landolnak, nem adnak ételt és italt a fedélzeten, és nem szállítanak A pontból C pontba, csakis egyik városból a másikba. Ez azért is érdekes lehet, mert például ha valaki Barcelonába szeretne utazni, akkor a Ryanair kínálatában ezt is megtalálja. De csak milánói átszállással. Azaz meg kell venni külön a repülőjegyet Pozsonyból Milánóba, majd Milánóból Barcelonába. Szerencsés esetben akár 4000 koronáért is megvan a jegy. Csakhogy, mivel az ilyen társaságok nem szállítanak átszállással utasokat, ezért Milánóban ki kell venni a csomagot, majd újra jelentkezni kell a check-in pultnál. Abban az esetben, ha késik a gép, új jegyet kell vásárolni, mivel a légitársaság ezt úgy könyveli el, hogy lekéste a járatot, az nem érdekli őket, hogy ez az ő hibájuk miatt történt. A négyezer koronás jegy tehát csak kezdetben csábító, hiszen például Bécsből már 6000 koronáért a nemzeti légitársaság gépén elszállhatunk a katalán fővárosba. Arról már nem is beszélve, hogy a Ryanair gépére maximum 15 kilogrammos csomag vihető fel, amiért külön illetéket kell fizetni, és a gép nem Barcelonában, hanem 120 kilométerre keletre, Gerona városában landol, ami újabb költség (egy retúrjegy akár 50 euróba is kerülhet).
Persze, fapadosokon utazni sokszor kétezer koronáért is lehet – például Londonba. Igaz, itt is számolni kell még azzal, hogy legalább 1500-2000 korona még a reptér-város-reptér retúrjegy ára.
Nemzeti légitársasággal Pozsonyból
A szlovák fővárosból jelenleg csak két nemzeti légitársaság szállít utasokat a világ nagy részébe. Ez a ČSA és a Lufthansa. A cseh társaság prágai átszállással kínálja a jegyetek, a német légitársaság müncheni átszállással szállítja az utasokat a világ minden részére. Ezek a jegyek általában drágábbak, mint a fapados társaságok ajánlatai, igaz, nem minden esetben.
A legegyszerűbb jegyvásárlás ez esetben az, ha megnézzük a légitársaság oldalát, amellyel utazni szeretnénk, vagy pedig valamely foglalási rendszer oldalára klikkelünk. Ez utóbbi előnye, hogy a legtöbb létező jegyárat megjeleníti, és azt azonnal le lehet foglalni. Nem kell órákon át keresni, az ilyen rendszerek az esetek nagy részében csaknem 800 légitársaság 500 000 jegyára közül keresik a legjobbat. Ahhoz, hogy a legolcsóbb jegyet megtaláljuk, érdemes megnézni a két három nappal korábbi indulásokat is, néha akár több ezer koronát is megtakaríthat így. Van olyan rendszer is, amely egyszerre keresi a bécsi és pozsonyi indulást, így valóbban a legolcsóbb árú járaton utazhat a kiválasztott városba.
A nemzeti légitársaságok egyik előnye, hogy a fő reptereken landolnak, és az, hogy átszállással is utazhatunk. Azaz ha késik a gép, és nem éri el a csatlakozást, akkor a társaság automatikusan átfoglalja a jegyet a következő járatra, minden költség nélkül, sőt, az is előfordulhat, hogy kártérítést is fizet. Ha az utolsó járatot kési le, akkor pedig állja a szálloda, az étkezés és a távközlés költségeit.
Tényleg drága a bécsi reptér?
Ez a megállapítás nem állja meg a helyét, hiszen a táblázatból is látható, hogy az osztrák légikikötő sokszor olcsóbb megoldásokat kínál, mint a pozsonyi. Ennek egyik legfőbb oka, hogy Pozsonyban szinte nincs konkurenciaharc, azaz olyan áron kínálják a jegyeket, amilyenen szeretnék. Bécsben ez nem mondható el, hiszen például a népszerű Londonba naponta akár 25 járattal is eljuthatunk, ennek csaknem fele közvetlen járat. Ezért a légitársaságok egymás között harcolnak, elsősorban a jegyárakkal. Persze, egy újabb érv, ami Bécs vagy Budapest mellett szól, hogy nagyon sok járat és időpont közül lehet választani, ellenben Pozsonnyal, mely csak reggeli vagy esti indulást kínál – közvetlen járattal.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.