Az Advanced Micro Devices (AMD) félvezetőáramkör-gyártó konszern az adatközponti felhasználásra készült processzorok új generációjának bemutatása alkalmából jelentős mértékben megemelte a kifejezetten a mesterséges intelligencia alkalmazások futtatására szabott mikrochipek iránti globális keresletre vonatkozó becslését.
Rohamosan növekszik mesterséges intelligencia futtatásához szükséges áramkörök világpiaci forgalma
Az AMD becslése szerint az adatközpontok az idén mintegy 45 milliárd dolláros keresletet támasztanak a mesterséges intelligencia (MI) futtatására alkalmas processzorok iránt, szemben a még júniusban tett 30 milliárd dolláros előrejelzéssel. Az MI-chipek globális piaci forgalma 2027-re pedig már elérheti a 400 milliárd dollárt is az AMD szerint.
Az Advanced Micro Devices két új MI adatközpont-chipet mutatott be az MI300 termékcsaládból: az egyik a szöveg, kép és egyéb média önálló létrehozására alkalmas, úgynevezett „generatív MI” öntanuló alkalmazásokra összpontosít, a másik pedig a szuperszámítógépek speciális feladataira van hangolva. A processzor generatív MI-re szánt változata, az MI300X a legkorszerűbb, nagy adatátviteli sebességű memóriával van ellátva a nagyobb teljesítmény érdekében.
Szakmai elemzők becslése szerint a Google és a Microsoft által készített speciális processzorokat is beszámítva az Nvidia az MI-chipek piacának nagyjából 80 százalékát uralja. Az Nvidia az idén eddig 29,12 milliárd dolláros bevételre tett szert adatközponti adatközponti chipekkel. Az AMD szerdán bemutatott MI300-as termékcsaládja az Nvidia zászlóshajó MI-processzorainak támaszt konkurenciát.
Az új chipgeneráció bemutatása alkalmából Lisa Su vezérigazgató elmondta, hogy az AMD az elkövetkező évre 2 milliárd dollárt "jóval meghaladó" szállítási kapacitással rendelkezik az új MI-chipekből és ennek a felvevőpiaca is bőven biztosítva van az ügyfeleik körében.
Az AMD az új chipcsaláddal együtt bemutatta a mesterséges intelligencia futtatásához szükséges szoftver új verzióját is.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.