Azt talán túlzás lenne állítani, hogy képesek lennénk ismertetni a nők konkrét igényeit. Évszázadok során élettani, kulturális, szociális, történelmi tényezők sokasága szövődött köréjük, és ezzel az elvárásokat is hihetetlen bonyolult szempontok határozzák meg.
Mire vágynak a nők és mire nem
Általában a nők nagyfokú figyelmességre tartanak igényt, valamint rendkívüli módon gyengédségre vágynak.
A férfitól elvárják, hogy meghallgassa őket, akár komoly, akár csip-csup dolgokról van szó. Ha közömbös neki, ami a nővel történik, ha visszahúzódik magányos szigetére, és semmilyen figyelmet nem szentel párja hétköznapi gondjainak, akkor a nőben kialakul egy értékvesztés és elhagyottnak, fölöslegesnek, szinte nem létezőnek fogja érezni magát.
Ha viszont odafigyel a férfi arra az ezeregy dologra, ami párja életének savát-borsát jelenti, akkor úgy érzi, hogy értékelik és szeretik őt. Bizakodóvá válik, és kibontakozik.
A gyengédség iránti vágy része ezeknek a mosolyt keltő, de mégis szükséges kliséknek. A nők rendkívül érzékenyek az apró gesztusokra, amelyekkel a férfi kifejezi gyengédségét. Sokszor ezek még fontosabbak, mint a kihangsúlyozott testi vagy szexuális kapcsolatok. A gyengédség és figyelmesség megismételt jelzései, még ha férfiszemmel fölöslegesnek is tűnnek, rendkívüli fontosak a házaspár lelki egyensúlyához.
Sok esetben a nők hiányolják a férjükkel való kommunikációt. Márpedig azt szeretnék, ha megszólalnának s elmesélnék nekik azt, ami bántja őket és a lelküket nyomja. A nő sokat szenved, amikor érzi, hogy a társa gondterhelt, feszült, és ahelyett hogy a problémáját feltárná, magába zárkózik. A párbeszéd hiánya idővel veszélybe sodorhatja a pár kapcsolatát.
Az utolsó, állandóan visszatérő női elvárás: bizonyos rendkívüli körülmények között, ha például a nő vagy valamelyik gyerek megbetegszik, a nő igényli a férfi maximális támogatását. Még akkor is, ha az élet bizonyos területeit az anyai kompetencia alá sorolják (a gyerekek egészségével, oktatásával kapcsolatos teendő), a nő érezni akarja, hogy társa is kiveszi a részét belőle. Márpedig a felmérések során a nők gyakran hangot adnak csalódottságuknak, amikor a férfiak gyarlóságára, vagyis az eseményekkel szembeni bizonyos fokú gyáva viselkedésükre emlékeztetik őket. Az aggodalmaskodó nők okvetlenül megnyugtatásra szorulnak és szükségük van a segítségre.
Amit minden nő szeretne a férfiak tudomására hozni, anélkül, hogy ki kellene mondaniuk
Vonzó férfi: Mély hang, szőrös mellkas
A mélyebb orgánumú férfiakat a nők legtöbbször idősebbnek, erősebbnek, szőrösebbnek, és vonzóbbnak vélik magasabb hangú társaiknál. Ám a csupán telefonbeszélgetés alapján megbeszélt randevúk gyakran meglepetéssel szolgálnak, mivel a bariton hang mögött lakozó külső korántsem olyan impozáns, mint ahogy azt a nők elképzelik.
A leiden-i Institute of Evolutionary and Ecological Sciences (Evolúciós és Ökológiai Kutatóintézet) magatartáskutatói magnóra vették holland férfiak beszédét, majd a hangfelvételt lejátszották holland nők egy csoportjának. A kísérletben résztvevő nőknek látatlanban kellett leírniuk a hanghoz tartozó férfiakat. „Eredményeink azt mutatják, hogy a nemi kiválasztódási folyamat, azaz a szexuális szelekció során a nők által figyelembe vett tényezők közé tartozik az orgánum, és ez az előválasztás a mélyebb hangú férfiaknak kedvez” – jelentette ki Sarah Collins magatartáskutató. „Ugyanakkor az is megfigyelhető, hogy az előzetes elképzelések általában nem esnek egybe a valósággal.”
Ennek az az oka, hogy – legalább is az ember esetén – a mély zengésű hanghoz nem párosul nagyobb, izmosabb termet, „férfiasabb” külső, miközben az emberszabású majmoknál még közvetlen, biológiai kapcsolat figyelhető meg a dörgő hang és a szőrösebb, termetesebb külalak között. Az emberi evolúció során a hangképzésért felelős szerv, éppen a beszéd kialakulása miatt nagymértékben különbözik még az emberhez legközelebb álló állatok, a gorilla vagy a csimpánz hangképző szervétől is.
A kiadott hangok sebességét szabályozó garat körüli izomlebenykék, és a lágy szájpadlás változatossága jellemzi az emberi fajt, míg a hangszálak felépítése nagyjából megegyezik a majmokéval. Csupán egyetlen összehasonlításban, a nagyobb testsúly és a mélyebb hang között fedeztek fel kapcsolatot a kutatók.
A kutatók következő kérdése éppen ezért az volt, mi okozza azt, hogy a nők ennyire megingathatatlanok ezen a ponton. Collins szerint elképzelhető, hogy a nők a sajátjuktól leginkább különböző hangokat részesítik előnyben. Valószínűleg ősibb szinten történik a választás, amely még nem alkalmazkodott a hangképző szervek gyors evolúciójához, de az is lehet, hogy a nők társadalmi hatásra ítélik férfiasabbnak a mélyebb hangot. Ezt igazolja az is, hogy a „Csillagok háborúja” című hollywoodi filmben a Darth Vadert alakító közel kétméteres termetű filmszínész, David Prowse hangját az utószinkron során mélyebbre cserélték, mivel a film készítői Prowse eredeti hangjánál sokkal mélyebbet képzeltek el a Vader „férfias” személyiségéhez. (tv2)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.