A testmozgás az élet és a szervezet egészségének szinte minden területén javít. Akkor miért vagyunk olyan lusták?
Miért vagyunk lusták?
A mozgás javítja az alvást, az erőnlétet, a mentális jólétet, és csökkenti a krónikus betegségek és a korai halálozás kockázatát. A testmozgás még akkor is pozitív hatással van, ha csak rövid ideig tartó fizikai erőfeszítésről van szó, és nem igényel speciális felszerelést vagy edzőtermi tagságot.
És mégis, a legtöbb ember nem mozog eleget, még az ajánlott napi 20 perc mérsékelt aerob aktivitást sem.
Sam Zizzi, egy amerikai sportpszichológus azt javasolja, kezdjünk kicsiben, először csak rövid sétákkal, amelyeket idővel meghosszabbíthatunk. Az önbizalom kiépítésének egy nem intuitív módszere egyszerűen az lehet, hogy felismerjük azon módszereket, amelyekkel agyunk kudarcrendszerbe kerül. Lehet, hogy elegendő egy nézőpontváltás ahhoz, hogy megértsük, mi is az edzés valójában. Nem szükséges rögtön súlyokat emelgetni az edzőteremben; elég néhány percet táncolni a konyhában vagy kiugrani a kertbe és gyomlálni. „Nem arról van szó, hogy kimenj és intenzíven sportolj. A mozgásról szól” – idézi a Time Jackie Hargreaves-t, a sport- és edzéspszichológia docensét a brit Leeds Beckett Egyetemről.
Végül a szakértők azt javasolják, hogy győzzük le a lustaságot és állítsuk be az agyunkat egy teljesen egyszerű dologgal. A testmozgást olyan dologhoz kell kötni, amit szeretnénk vagy amire szükségünk van, és ezzel elnyomjuk az agy azon jelét, amely szerint jobb, ha a kanapén üldögélünk. Ez lehet például egy biciklitúra a barátokkal is.
(zdravie.pluska)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.