Semmi sem gyorsabb a fénynél. Mi lenne, ha az ember ugyanilyen sebességgel tudna mozogni?
Mi lenne, ha fénysebességgel tudnánk közlekedni?
Tegyük fel, hogy az ember fénysebességgel, másodpercenként körülbelül 300 ezer kilométerrel tudna megtenni. Nem lenne probléma az állandó sebességgel, valójában nem is éreznénk. Ha utazott már nagy sebességű vonaton, észrevehette, hogy a kocsi mozgása még a legnagyobb sebességnél sem hat a testére.
A probléma a gyorsulással, azaz a sebesség változásával lenne. A nagy gyorsulás fájdalmas és életveszélyes. A legtöbb ember a gravitáció négy-hatszorosát (4–6 g) bírja ki, és akkor is csak rövid ideig. Ahogy nő a gravitáció, úgy csökken a szervezet keringésfenntartó képessége, és amikor az eléri a kritikus küszöbértéket, az ember elájul. Ha a gravitáció nem csökken, vagy stabilizálódik, akkor nem jut elég oxigén a sejtekhez.
A vadászpilóták vagy az űrhajósok, akik rendszeresen gyorsulnak nagyobb sebességekre összeszorítják az izmokat a karjukban és a lábukban, és speciális ruházatuk van, amely segít nekik rövid ideig kezelni az ilyen túlterhelést. De ha másodpercek alatt fénysebességre gyorsulnának, mint a Csillagok háborújában, akkor meghalnánk.
(magazin.pluska)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.