A Galántai Könyvtárban minden nap olvasható az Új Szó
Pozitívan fogadták lapunk megújult külsejét az olvasók
A nyomtatott Új Szó februártól új külsővel jelenik meg. Galánta utcáit járva arra voltunk kíváncsiak, mit szólnak hozzá az olvasók.
Szebb és jobb az Új Szó megújult külseje, átláthatóbbak az írások, figyelemfelkeltőek a fotók – ez derült ki rögtönzött közvélemény-kutatásunkból. Elsőként a Galántai Könyvtár alkalmazottait kértük meg, hogy fejtsék ki véleményüket az új dizájnról.
Perleczky Zita és Bukovszky Emese elmondták, hogy azonnal észrevették a megújult külsőt. A régivel összehasonlítva szerintük áttekinthetőbb, nem folynak össze a szöveges részek, tagoltabb az elrendezés. A betűk és a színek is alkalmasabbak a figyelemfelkeltésre, jobban vonzzák az olvasót arra, hogy elolvassa az írásokat. A körbevágott, szövegbe illesztett képekről, illetve az illusztrációkról úgy vélik, nem mérvadó, nem azon múlik, hogy elolvasnak-e egy cikket.
Tény- és hírközlő napilap esetében, nem a forma, hanem a tartalom a lényeg, arra kell felhívni a figyelmet. Jó, hogy tagoltabbak az írások és színesebb lett a lap, hiszen ezek felkeltik a figyelmet, ugyanakkor kellően visszafogott is. Arra szerintem ügyelni kell, hogy egy napilapban nem lehet a színskála összes színét fölvonultatni, decensnek kell maradni
– véli Perleczky Zita.
Bukovszky Emese azzal egészítette ki az elhangzottakat, hogy mindenképpen pozitívan értékeli az új külsőt, sokkal élőbb lett tőle a lap, de bevallotta, hogy a bulvárlapokban megszokott formákat is eszébe juttatja.
A könyvtár közelében lévő trafik alkalmazottaitól megtudtuk, az Új Szót minden nap eladják, a legtöbben nyitás után, 6 óra körül vásárolják a napilapokat. Van néhány visszatérő vásárló, és sokan állnak meg útban a kórház vagy az állomás felé tartva. Úgy vélik, a szürke-fekete-fehér vagy kevésbé színes újság komorságot sugároz, a színek mindig megfogják az olvasókat. Egy járókelő arról számolt be, hogy a szombati lapot meglátva a húszéves fia hívta fel a figyelmét az új dizájnra. Mindketten egyetértenek abban, hogy jót tett a lapnak a változás.
A Molnár Könyv könyvesboltban dolgozó Dömötör Katalin a szüleinél szokta az Új Szót lapozgatni. Feltűnt neki, hogy több a kép és sokkal színesebb az újság, ami véleménye szerint azért jó, mert először mindig a képet nézi meg, aztán azt, hogy milyen cikk kapcsolódik hozzá. A színes mezőben megjelenő cikkek is jól mutatnak szerinte, nem zavaró a színes háttér, plusz információt kap az olvasó, odacsábítja a tekintetet.
Mindent összevetve sokkal jobban néz ki a lap, mint korábban
– tette hozzá.
Regina Danišová is hasonlóan vélekedik, a fényképek és a nagyobb szalagcímek miatt bizonyára hamarabb megveszik a vásárlók a lapot.
Németh Márta és Gábor ugyancsak a szüleiknél szokták átlapozni az újságot, akik régi előfizetők. Feltűnt nekik, hogy színesebb és tisztább, jobb minőségű képek vannak a lapban. A színes hátterek szerintük azért jók, hogy ne folyjanak össze a szövegek, ami főként az időseknek okozott néha problémát.
Szellősebb, áttekinthetőbb, érdekesebb és vonzóbb, összességében jobb, hogy nem egy nagy felületen van a sok szöveg. Ez szerintem az idősebb korosztálynak is előnyösebb, és aki fiatalabb, az is jobban tud tájékozódni az írásokban, nem veszik el benne. Több a fotó is, de még mindig megtartja a hiteles, professzionális jellegét az újság
– fejtette ki Fitos Judit, a Fitny Fashion divatáru bolt tulajdonosa, hozzátéve, hogy a fiatalabb generációnak is az ízléséhez kell igazítani a lapot, hogy kicsit jobban odavonzza a tekinteteket. A vállalkozó ugyancsak ahhoz a fiatalabb generációhoz tartozik, melynek tagjai már nem előfizetői az újságnak, csak a szüleiknél szokták átlapozni a nyomtatott sajtót, az Új Szót és a Vasárnapot hosszú éveken át, de számukra már az online újságolvasás a kézenfekvő.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.