Melegházasságok és abortuszszigor leszavazva

A félidős kongresszusi választásokkal egy időben több amerikai szövetségi államban is népszavazásokat rendeztek, amelyeken a választók egyebek közt elutasították az abortusztörvény szigorítását, illetve a homoszexuálisok házasságkötésének lehetővé tételét.

A félidős kongresszusi választásokkal egy időben több amerikai szövetségi államban is népszavazásokat rendeztek, amelyeken a választók egyebek közt elutasították az abortusztörvény szigorítását, illetve a homoszexuálisok házasságkötésének lehetővé tételét.

Dél-Dakota államban a választók feszült várakozással övezett népszavazáson elutasították a magzatelhajtás csaknem teljes tilalmát előirányzó indítványt, amely kizárólag az anya életének veszélyeztetése esetén engedélyezte volna a küret elvégzését, nemi erőszak vagy vérfertőzés következtében bekövetkezett terhesség esetében viszont nem. Az amerikai legfelsőbb bíróság 1973-ban az alkotmánnyal összeegyeztethetőnek ítélte a magzatelhajtást. A testület ismét foglalkozik a témával, és az abortusz ellenzői azt remélik, hogy a bíróság elutasítja a 2003-as törvénymódosítás ellen benyújtott kifogásokat. Az említett jogszabály szerint az abortusz csak a terhesség harmadik hónapjának végéig végezhető el.

Hét szövetségi államban – Coloradóban, Idahóban, Dél-Carolinában, Tennessee-ben, Dél-Dakotában, Virginiában és Wisconsinban – a republikánusok által kezdeményezett népszavazásokon a választók többsége a homoszexuálisok házasságának megtiltására voksolt. Ez némi vigaszt jelent a republikánusoknak a kongresszusi választásokon elszenvedett vereség mellett.

Az arizonai, ugyancsak e témában rendezett népszavazáson viszont olyan szoros eredmény született, hogy egyik tábor sem hirdethetett győzelmet.

A kaliforniai választók jóváhagyták a szexuális bűncselekmények drasztikus megbüntetését előirányzó indítványt. A szavazók több mint 70 százaléka az előzetes eredmények szerint a népszavazáson a Jessica-törvény mellett foglalt állást (a törvényjavaslat egy Floridában meggyilkolt lányról kapta a nevét). Az újraválasztott Arnold Schwarzenegger kaliforniai kormányzó által is támogatott törvényjavaslat egyebek közt az eddiginél lényegesen hosszabb börtönbüntetést helyez kilátásba nemi erőszakért és megrontásért. Az ilyen bűncselekmények elkövetői szabadulásuk után életük végéig kötelesek lesznek GPS-berendezést viselni, amellyel meghatározható mindenkori tartózkodási helyük. Ezenkívül az iskoláktól, parkoktól és játszóterektől legalább 700 méter távolságot kell tartaniuk. A törvény gyakorlatilag sok kaliforniai városból kitiltaná a szexuális bűnözőket.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?