Washington. A lépfene kórokozóján végrehajtott genetikai módosítással amerikai kutatók elérték, hogy a kórokozó az addig termelt jellegzetes méreganyag helyett bizonyos rákos sejtek pusztulását okozó anyagot termeljen.
Lépfenéből gyógyszer
Washington. A lépfene kórokozóján végrehajtott genetikai módosítással amerikai kutatók elérték, hogy a kórokozó az addig termelt jellegzetes méreganyag helyett bizonyos rákos sejtek pusztulását okozó anyagot termeljen. Az USA-ban hétfőn bejelentették: a kutatók állatkísérletekben – egereken – mutatták ki elgondolásuk helyességét: az emberi rákbetegség bizonyos típusainak megfelelőjével beoltott egerekben a módosított lépfenetoxin elpusztította a rákos sejteket, anélkül, hogy a környező egészséges sejtekre káros hatást gyakorolt volna. Már két kezelés elég volt ahhoz, hogy a fibroszarkómás sejtek 88 százaléka és a melanómás sejtek 17 százaléka elpusztuljon a kísérleti állatokban. Az új toxin ígéretes tulajdonsága a jelenleg klinikai gyakorlatban használt gyógyszerekkel szemben, hogy a beteg szöveteket környező egészséges sejtekre nem mutatott káros hatást. A kutatók a 2001-es fertőzött postai küldeményekből ismert lépfene-törzset használták. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.