<p>Boldogult ifjú koromban, valamikor a hatvanas években, leendő pionír horgászként komoly vizsgát kellett tennünk, hogy megkaphassuk a horgászengedélyt. </p>
Horgász melléklet a szerdai Új Szóban
Azon túl, hogy belénk sulykolták: a kifogott halat sosem szabad száraz kézzel megfogni, végigvonszolni a kavicsos parton, álmunkból felriasztva is ismerni kellett a halfajokat. Manapság – bár elvileg vizsgát kell tenni – gyakorlatilag elég, ha az ember megveszi az engedélyt, s attól fogva horgászhat. Sokszor tapasztaltam, hogy újsütetű horgászok a tavi pontyot sem képesek megkülönböztetni a nyurgától, a süllőt a kősüllőtől, a bodorkát a vörös szárnyú keszegtől, vagy a márnát a petényi márnától. Sorozatunkban egy kis útmutatót szeretnénk nyújtani – különösen kezdő sporttársainknak. Milyen a jó horog?Nincs annál bosszantóbb, mint amikor egymás után ütjük a „luftot” kapás közben, sőt egyre-másra maradnak le fárasztás közben a megakasztott halak. Ezeknek több oka lehet (rövid vagy hosszú előke, túl lágy botspicc, úszózásnál rossz az ereszték stb.), de az eredménytelenségnek talán a leggyakoribb oka, hogy nem megfelelő horoggal horgászunk.Részleteket a szerdai Új Szóban olvashatnak!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2024. 07.31.
Anakondát láttak az egyik szlovákiai tóban
2024. 04.24.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.