A reggeli rutinok vagy pozitívan indítanak, vagy teljesen leblokkolhatnak bárkit. Mutatunk 10 rossz szokást, melyeket tanácsos elkerülni.
Hogyan NE kezdjük a napot – mutatunk 10 rossz reggeli szokást, amelyek tönkretehetik az egész napo…
Sokan nem tudatosítják, mennyire fontos a reggeli rutin. Az első dolgok, amiket reggel csinálunk, meghatározzák az egész nap alakulását. És ki ne szeretne egy olyan napot, amely pozitív, produktív és jó hangulatban telik? Próbáljuk meg átgondolni, hogy mit csinálunk reggel rögtön ébredés után! Van, amiről tanácsos leszokni!
1. Az ébresztő elodázása
Hányszor nyomjuk meg a szundi gombot az ébresztőórán? Sokan nem tudják, de az egyszeri alkalomból gyorsan sok lesz... Ezzel azt tanítjuk az agynak, hogy késleltetheti az ébredést – ez pedig visszafelé sülhet el. Tanuljuk meg, hogy az első csörgésre ki kell ugorni az ágyból, s a testünk ezt energiával fogja meghálálni.
2. A telefon után nyúlunk
Ha az első dolog, amit reggel ébredés után csinálunk, hogy elkezdjük ellenőrizni a közösségi médiát vagy az e-maileket, valószínűleg ez a legrosszabb dolog, amit tehetünk. Elárasztjuk és túlterheljük az agyat rengeteg információval, ami depressziós vagy szorongó állapotokat válthat ki.
3. Bekapcsoljuk a tévét
A tévénézés hasonló kockázatot jelent, mint a közösségi média azonnali böngészése, mivel az agy reggel sérülékenyebb, amikor felébredünk. Amit reggel látunk, hallunk és érzünk, az a nap hátralévő részében a tudatalattiban maradhat. Különösen, ha negatív tartalmakról van szó, akkor ez az egész napot negatív hangvételűvé teheti.
4. Édes reggeli
Ha cukortartalmú reggelivel kezdjük a napot, az egész napunk olyan lesz, mint egy hernyó hullámvasútja. Legalábbis a testünk így fogja érezni, a vércukorszint ugyanis egész nap ingadozni fog. Az, hogy mit eszünk először, hatással lehet arra, hogyan érezzük magad, és milyen döntéseket hozunk a nap folyamán. Ezért mondja sok egészségügyi szakértő, hogy a reggeli a nap legfontosabb étkezése.
5. A reggeli kihagyása
Az érem másik oldala, hogy egyáltalán nem reggelizünk. Ha ébredés után egy-két órával nem eszünk semmit, az hipoglikémiát, azaz alacsony vércukorszintet okozhat. Bár ez egyéni, de szédülhetünk, letargikusak lehetünk, izzadni kezdünk, és émelyeghetünk.
6. Először kávét!
Ha a reggeli pohár víz előtt isszuk meg a kávét, a szervezetünk nem fogja megköszönni. Az éjszaka után a szervezet dehidratált, és a kávé mint első ital csak ronthat ezen az állapoton. Másrészt, ha túl későn, azaz kora este iszunk kávét, az befolyásolhatja az alvást. A kávé ideális időpontja valahol 10 óra körül kellene, hogy legyen.
7. Sietünk
A reggeli pániküzemmód kiválthatja a „menekülj vagy küzdj” nevű idegrendszeri választ, és olyan stresszhormonokat szabadít fel, amelyek a stresszhelyzet után még több órán át készenlétben maradnak. Ezáltal a stressz hatással van a mentális, érzelmi és fizikai egészségre, negatív vagy pozitív értelemben egyaránt.
8. Feladatlista
Ha rögtön ébredés után ránézünk az aznapi teendők listájára, az stressz- és szorongáskeltő hatással van a szervezetre. Hagyjuk a feladataidat egy ideig észrevétlenül! Így elkerülhetjük a felesleges kiégést.
9. Hosszú ideig tartó ülés
A szervezet alvás után kiszárad, az ízületek és az izmok merevek, a túl hosszú ideig tartó ülés pedig csak ront a helyzeten. Reggel pedig még rosszabb a helyzet. A túl sokáig tartó ülés nem tesz jót sem a fizikai, sem a mentális egészségnek.
10. Nincs semmilyen rendszer
Struktúra nélkül sokkal nehezebb produktívnak lenni. A reggelek kaotikusak, és a nap többi része is hasonlóan alakulhat. Összességében, bár nem kell tökéletes reggeli rutinnal rendelkezni, fontos, hogy legalább legyen valamilyen.
(Pluska)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.