Ázsiában és Afrikában a legrosszabb a helyzet

New York. A világon csaknem egymilliárd ember, a városi népesség közel fele él nyomornegyedekben – derült ki az ENSZ legfrissebb jelentéséből.

New York. A világon csaknem egymilliárd ember, a városi népesség közel fele él nyomornegyedekben – derült ki az ENSZ legfrissebb jelentéséből. A közép-európai idő szerint tegnap hajnalban közzétett, A nyomornegyedek jelentette kihívás című dokumentum arra figyelmeztet, hogy megfelelő intézkedések hiányában 2030-ra megkettőződhet azok száma, akik alapvető szolgáltatásokat – például a tiszta vizet – nélkülöző, túlzsúfolt, nyomorúságos hajlékban élnek.

A több mint 300 oldalas dokumentumban foglaltak szerint különösen aggasztó a helyzet Ázsiában és Afrikában. Az ázsiai kontinensen a legmagasabb (554 millió fő) a nyomornegyedben élők száma, Afrikában pedig az ilyen helyen lakók aránya (71 százalék).

Három évvel ezelőtt az Egyesült Nemzetek Szervezete célul tűzte ki 100 millió, nyomornegyedben élő személy életének megkönnyítését. A terv megvalósítása azonban meglehetősen vontatottan halad – idézett az AP amerikai hírügynökség a világszervezetet bíráló szakértőket.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?