Akikre nem árt majd odafigyelni

SVÁJC:
Christoph Blocher
Az alpesi országban a legerősebb párt a Svájci Néppárt, amely 1999-ben a szavazatok csaknem negyedét kapta.

SVÁJC:

Christoph Blocher

Az alpesi országban a legerősebb párt a Svájci Néppárt, amely 1999-ben a szavazatok csaknem negyedét kapta. Ugyanakkor, miközben Blocher egyértelműen szélsőjobboldali, a pártot a kormányban képviselő politikusok mindig mérsékeltek és szembenállnak a vezérrel, aki nem tudja elérni, hogy az ő jelöltjei kerüljenek be az ország vezetésébe. Az egyes svájci kantonok nagyon vigyáznak saját önkormányzataik függetlenségére.

BELGIUM:

Filip Dewinter

A Flamand Blokk, a flamand szeparatisták pártja nemcsak a bevándorlókat, hanem a franciaajkú belgákat is élesen támadja, emiatt természetesen csak az ország északi részén erős. A demokratikus belga pártok nem hajlandók együttműködni vele. Antwerpenben az elsők, 34 százalékkal. Négyszáznál több önkormányzati képviselője is van. Filip Dewinter Flamand Köztársaságot hozna létre, elválva Vallóniától.

FRANCIAORSZÁG:

Jean-Marie Le Pen

Egész Európa megdöbbent, amikor a Nemzeti Front vezére a szavazatok 17 százalékával bejutott az elnökválasztás második fordulójába. A rasszista és antiszemita kijelentéseiről ismert politikus választásról választásra növelte támogatói arányát, és túlélte pártja kettészakadását is. Abszolút populista és radikális, bármilyen politikai irányba bármit megígér. Fő programja az önálló francia nagyhatalmiság és a frank viszszaállítása.

PORTUGÁLIA:

Paulo Portas

A bevándorlás- és abortuszellenes, populista Néppárt a márciusi választásokon 8,8 százalékot ért el, és ezzel először szerzett több szavazatot, mint a kommunisták. A Néppárt kisebbik koalíciós tagként a jobboldali szociáldemokraták vezette kormányba is bekerült. Programja konzervatív neoliberális – kivéve persze a bevándorlás bírálatát. Paulo Portas nem akármivel dicsekedhet: megkapta a védelmi miniszteri széket.

OLASZORSZÁG:

Umberto Bossi

A korábban Észak-Olaszországban oly sikeres Északi Liga tavaly az öt száztalékot sem érte el, mégis bekerült a Berlusconi-kabinetbe. Az idegenellenes Bossi függetlenséget, de legalábbis minél nagyobb autonómiát követel a gazdag északi tartományoknak. A Liga jelenleg a radikális követelések között lavírozik, ám ódzkodnak a túl durva megfogalmazásoktól. Előrejelzések szerint csökkeni fog a mozgalom szerepe.

DÁNIA:

Pia Kjaersgaard

A Dán Néppárt bevándorlóellenes szólamainak köszönhetően a novemberi választásokon tíz százalék fölötti eredményt ért el, és 22 parlamenti helyett szerzett meg a 179-ből. A jobboldali kormányba a Néppárt nem lépett be, de támogatja a bevándorlási törvények szigorítását. Vezetője Pia Kjaersgaard, egy ötvenkét éves, kétgyermekes háziasszony eléggé ismert harcias kiszólásairól: a bevándorlókat (az európaiakat is) egy szálig hazaküldené.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?