Amikor a dohány a 16. század derekán megjelent Franciaországban L’herbe du Grand Prieur (a perjel füve) néven kezdték emlegetni, majd az anyakirálynő migrénjének sikeres kezelését követően Medicifű lett a neve. De hívták Herba Panaceának (gyógyító varázsfűnek) vagy Herba di Santa Crocenak (szentkereszt füvének) is.
Ahány nép, annyi név
Amikor a dohány a 16. század derekán megjelent Franciaországban L’herbe du Grand Prieur (a perjel füve) néven kezdték emlegetni, majd az anyakirálynő migrénjének sikeres kezelését követően Medicifű lett a neve. De hívták Herba Panaceának (gyógyító varázsfűnek) vagy Herba di Santa Crocenak (szentkereszt füvének) is. Az angol tobacco elnevezés eredete homályos. Egyesek szerint a karibi szigetvilágban található Tobago szigete lenne a névadó, mások viszont úgy tudják, hogy Haiti szigetének őslakói nevezték így a pipájukat. Érdekes, hogy a kubai indiánok cohibának hívták a dohányt, s ma egy szivar viseli ezt a nevet. Viszont Közép- és Dél-Amerikában – néhány szakember szerint – az indiánok primitív szivarjaikat tabagónak nevezték. A magyar dohány szó török eredetű, s a szerb duhan is, viszont Törökországban ma tüttun a neve. Iránban tombekinek, Japánban tumbrukonak, Németországban Tabaknak, az eszkimók körében tawacnak nevezik a dohányt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.