A fiatal munkavállalóknak elegük van abból, hogy az idősebb generációk folyamatosan megkérdőjelezik a munkamoráljukat. Nem értik meg, hogy a kemény munka ma már nem hoz annyi gyümölcsöt, mint régen.
A Z generáció türelme elfogyott: keményen dolgoznak, és semmit sem kapnak érte
A Z generációt gyakran vádolják lustasággal és azzal, hogy nincs kedvük dolgozni. Különösen az idősebb kollégák és munkáltatók kritizálják őket a motiváció és igyekezet hiánya miatt. A fiatalok azonban igazságtalannak érzik ezt, és megpróbálják elmagyarázni az előző generációknak, hogy milyen érzés keményen dolgozni, mégis „semmit sem kapni érte”.
A Z generáció és az ezredfordulósok gyakran több mint 40 órát dolgoznak hetente, egyetemi diplomával rendelkeznek, mégsem engedhetik meg maguknak a saját otthont. Ez az egyik oka annak, hogy a fiatal munkavállalók nem hajlandók olyan keményen dolgozni, mint az őket megelőző generációk – írja a Trend magazin.
Az ezredfordulósok a történelem legiskolázottabb generációja, ennek ellenére pénzügyi kilátásaik sokkal rosszabbak, mint szüleiké vagy nagyszüleiké. A Fortune magazin szerint a munkaerőpiac ma különösen kíméletlen. A Career Group felmérése szerint az álláskeresők 20%-a akár 10-12 hónapig is keres munkát – gyakran sikertelenül.
Ráadásul a munkáltatók szemében az egyetemi diploma egyre inkább veszít az értékéből. Sok állást anélkül is meg lehet szerezni. További problémát jelentenek az alacsony fizetések. Az ingatlanárak az ezredforduló óta több mint kétszer olyan gyorsan emelkedtek, mint a jövedelmek. Emiatt a fiataloknak gyakran két munkahelyük is van, hogy lépést tudjanak tartani a növekvő megélhetési költségekkel.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.