Régen Tarvisióba mentek a magyarok bőrdzsekit vásárolni, de ma ez már nagyon ciki. Aki tuti cuccokat akar jó áron, az Thaiföldre repül.
A kényszeres vásárlók paradicsoma
A helyi kézművesek, kisiparosok termékei a legkülönlegesebbek Thaiföldön, így biztosan minden turistát lenyűgöznek a selymek, pamutok és ékszerek, amiket a lehető legtöbb kővel (drágával és féldrágával) készítenek. Gyémántot, smaragdot, rubint, zafírt, opált, topázt, türkizt nem csak arany foglalatba tesznek, hanem ezüstbe is.
Alkudozni nyugodtan lehet
Készülnek dísztárgyak ónból, bronzból, kaphatók kerámiák, fafaragások és bőráruk is, a szebbnél szebb ruhákról nem is beszélve. Alkudozni nyugodtan lehet, ráadásul nem csak a piacon, de még az üzletekben is.
A thai emberek barátságosak, mosolygósak, élmény velük üzletelni, de agresszívak semmiképpen ne legyünk, azt nem szeretik. Ha kialkudtunk egy árat, már nem illik meggondolni magunkat, ilyenkor már vásárolni kell.
Tilos pénzszóró, agyatlan turistának mutatkozni
Mindenütt érvényes, így Thaiföldön is, hogy nem szabad pénzszóró, agyatlan turistának mutatkozni, mert akkor számíthatunk az átverésre. A frekventált helyeken eleve drágábban kínálják a portékákat, így jó ötlet lehet egy kevésbé népszerű piacon vásárolni. Ha megtanul egy-két szót thaiul, esetleg még eredményesebb lehet.
Bangkokban jó árú termékeket találhatunk, de ha tapasztalatlanok vagyunk, előbb nézzünk körül egy nagyáruházban, valójában mi mennyibe kerül. Ezek délelőtt tíztől este kilencig nyitva tartanak, és bár itt nem lehet alkudni, ha sokat vásárolunk és költünk, esetleg kedvezményt adnak.
Híres a Gaysorn, a Mah Boon Krong, a World Trade Center, a Central Department Stores és az Emporium. Ezekben mindent megtalálunk, amire szükségünk lehet, még világmárkákat is, és attól sem kell tartani, hogy hamisítványok lennének. Igaz, ebben az esetben az áruk sem olyan kedvező.
Piacok
A fővárosban számtalan piacot találhatunk, a tizennégy hektáros Chatuchak hétvégi piac talán a legnépszerűbb. Több százezren vásárolnak ott naponta, a kínálat hihetetlenül gazdag, amit itt nem lehet kapni, az nem is létezik. Az árak általában jók, hiszen sokan vannak egy helyen, nagy a verseny.
A régiségekkel vigyázzunk, lehet, hogy hamisítvány (kiviteléhez engedély is kell), ahogy arra se vegyünk mérget, hogy a táskák valóban Guccik és Louis Vuittonok.
A meleg, a magas páratartalom és a sok ember miatt a vásárlás felér egy megterhelő túrával, vigyünk magunkkal vizet és egy szelet csokit, nehogy ájulás legyen a vége. A Patpong piacot a turisták nagyon szeretik, talán azért, mert éjszaka tart nyitva. Ugyanazt lehet kapni, amit máshol, de drágábban, pontosan az utazók miatt. Található itt sok bár is, ahol a thai lányok szolgáltatásait is meg lehet venni. A Pratunam éjjel-nappali, a Banglamphu piacon pedig főként a helyiek vásárolnak, de ezzel szemben is van egy másik vásárterület.
Az értékeinkre mindig vigyázzunk, a zsebesek ezeken a helyeken ügyesen dolgoznak, és figyeljünk rá, nehogy átverjenek minket. Ha már fizettünk, a pénzt nem adják vissza, úgyhogy jól fontoljuk meg a vásárlást. Kísérőt semmiképpen ne fogadjunk, az ő óradíját mi fogjuk kifizetni a megvásárolt termék árában.
Jó hír viszont, hogy az átlagos turista visszaigényelheti az áfát, ehhez a vásárláskor a kereskedőtől kell kérni a megfelelő nyomtatványt, amit aztán a vámhivatalban kell bemutatni. (deluxe)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.