Migaľ a „híd” szerepét töltené be az ellenzék és a kormány között

Samuel Migaľ

Samuel Migaľ, a beruházási, régiófejlesztési és informatizációs minisztérium vezetője a bizalom jelének tekinti, hogy Robert Fico (Smer) miniszterelnök őt bízta meg a tárca irányításával.

„Bizonyos fokú bizalomként értékelem, hogy annak ellenére, hogy gyakran kritikus álláspontot képviselek a miniszterelnök vagy a kormány intézkedéseivel szemben, mégis lehetőséget kaptam arra, hogy megmutassam: másképp is lehet dolgozni, és olyan eredményeket elérni, amilyeneket a régiófejlesztési és informatizációs minisztérium eddig nem tudott” – jelentette ki Migaľ a JOJ 24 Politika 24 című vasárnapi vitaműsorában.

Kiemelte, hogy miniszteri pozícióját független politikusként tölti be, aki egyfajta „hídként” kíván működni a koalíció és az ellenzék között, ezzel is hozzájárulva a politikai ellenfelek közti feszültség és ellenszenv csökkentéséhez, amely a társadalom növekvő polarizációját okozza. Úgy véli, a legjobb törvények a nyitottság révén születnek – akár koalíciós, akár ellenzéki javaslatok alapján. 

„Mindkét oldalon születnek jó jogszabályi javaslatok” 

– hangsúlyozta.

Migaľ továbbra is fenntartja kritikus álláspontját a Hlas irányvonalával szemben, és meg van győződve arról, hogy a párt a jelenlegi vezetés alatt eltávolodott alapítója, a jelenlegi államfő, Peter Pellegrini eszméitől. Ezt szerinte részben az is alátámasztja, hogy az SaS kizárta a jövőbeni együttműködést a Hlasszal. Elismerte, hogy a párttal való szakítás mellett a köztársasági elnökkel való kommunikációja is megváltozott. 

„Azt mondanám, hogy nincs köztünk semmilyen kapcsolat” 

– jegyezte meg, és nem szeretett volna véleményt formálni arról, hogy az államfő élesen bírálta kinevezésének módját. „Ez már mögöttünk van, végezzük a munkánkat, és bizonyítani akarjuk, hogy a végrehajtó hatalmat másként is lehet működtetni, mint ahogy azt mi magunk is korábban bíráltuk” – tette hozzá.

Kifejtette véleményét a civil szervezetekről szóló törvénymódosító javaslattal kapcsolatban is. Rámutatott, hogy a nonprofit szervezetek finanszírozásának átláthatóbbá tételére irányuló igény közvetlenül a harmadik szektorból érkezett. Úgy véli, az elfogadott törvény nem korlátozhatja a nonprofit szervezetek működését, ugyanakkor meg kell akadályoznia azt is, hogy a független politikát harmadik felek befolyásolják. 

„Nem vagyok a politikával foglalkozó civil szervezetek ellen sem, de világosnak kell lennie, hogy kinek az oldalán játszanak azon a pályán” 

– mondta. Véleménye szerint a lobbitörvényt külön jogszabályban kellene kezelni, rendes jogalkotási eljárás keretében, beleértve az észrevételezési folyamatot is.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?