Mit igényel a szamóca?

A szamóca fejlődő ostorindáit távolítsuk el, ha azokat nem szeretnénk szaporításra felhasználni. A töveket a fejlődő növénykék legyengíthetik, így a következő évben csak kevesebb termésre számíthatunk. Köztes megoldásként meghagyhatunk egy-két indát.

A szamóca fejlődő ostorindáit távolítsuk el, ha azokat nem szeretnénk szaporításra felhasználni. A töveket a fejlődő növénykék legyengíthetik, így a következő évben csak kevesebb termésre számíthatunk. Köztes megoldásként meghagyhatunk egy-két indát.

Az oltott vagy szemzett gyümölcsfajok tövében számíthatunk a gyökér- és tősarjak megjelenésére. Ezeket feltétlenül távolítsuk el, mert az alanyból erednek, így rajtuk nem fog értékes gyümölcs fejlődni, és csemetét sem lehet belőlük nevelni.

A gyümölcsfák vízhajtásait távolítsuk el. Kivételt tehetünk abban az esetben, ha a fejlődő hajtásból koronarészt kívánunk nevelni. Ebben az esetben az erőteljes felfelé növekedésnek lekötözéssel vethetünk véget, így abba az irányba nevelhetjük a leendő ágat, amerre szeretnénk. A kötözésnek a hajtás megfásodásáig a helyén kell maradnia.

A lehullott gyümölcsöket szedjük össze, mert ezekben sok kártevő húzódik meg a következő évre. Ha a gyümölcsök már beértek, akkor cefrének is felhasználhatjuk, egyébként lehetőleg semmisítsük meg őket.

Ha a gyümölcsfákon túl sok termést látunk, a melyek akadályozzák egymás fejlődését, a kevésbé fejlett, vagy rossz helyen növő gyümölcsöket távolítsuk el. ĺgy a többi elegendő fényhez és tápanyaghoz jut.

A zöldbab szálkásodó fajtáit szintén minél gyakrabban érdemes szedni. Sokan csak a sárga hüvelyeket kedvelik, pedig a zöldhüvelyű több ásványi anyagot és vitamint tartalmaz, ezen kívül kevésbé szálkásodik.

Zöldségnövényeink közül a paprika talán a legigényesebb. Rendszeresen gondoskodjunk az öntözéséről valamint a fejtrágyázásáról is.

A karfiol rózsáira törjük rá a leveleket, hogy ne érje a nap, és ne barnuljon meg tőle. Hasonló tüneteket okozhat a bórhiány is. (Az újabb fajták már magukat árnyékolják, ezeket nem kell törni.)

Vethetünk, ill. palántázhatunk még sokféle zöldséget, így rövidebb tenyészidejű karfiolt, káposztaféléket, sárgarépát, céklát, csemegekukoricát, zöldbabot, uborkát, kaprot.

Ha finom, apró uborkát szeretnénk betakarítani, akkor 2-3 naponként feltétlenül szedjük a termést.

Öntözött kertekben adhatunk még nitrogén műtrágyát pl. a krumplinak, kukoricának. Szórjuk a sorokba, majd kapáljuk be.

Júliusban még vethető a metélőhagyma, ami cserépben nevelve kiváló vitaminforrás a téli hónapokban. Magját a szabadba vessük, jó sűrűre, de ne túl mélyen. Ha rendszeresen öntözzük, gyorsan csírázásnak indul. Ha a hagymával együtt a gyomok is kikelnek, akkor feltétlenül gyomláljunk. Amikor szeptemberben visszahúzódik a növény, akkor az összegyökeresedett töveket csomónként szedjük ki és ültessük át cserépbe. Meleg helyen, rendszeres öntözés mellett hamar hajtani kezd. (kertpont.hu)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?