Magyarországon önállósodni, szólópályára lépni nagy kockázattal jár. Főleg, ha egy sikeres együttest hagy maga mögött az ember. Varga Zsuzsa mégis gyorsan döntött, amikor belátta, hogy további karrierje a Venusban bizonyos megalkuvásokkal járna.
Varga Zsuzsa: Szívadóvevő
Az természetes volt számára, hogy barátokkal, hozzá közel álló emberekkel szeretne dolgozni a jövőben is, akik jól ismerik, inspirálják, kihozzák belőle a maximumot. ĺgy esett a választás az Anima Sound System tagjaira, Prieger Zsoltra és Németh Gergőre, akiknek Dubity Fanatikz nevű projektjében korábban vokálozott. Én akkor lélegeztem fel, amikor Zsuzsa bejelentette, hogy velük készíti a lemezét. Mert tudjuk a múltból, a legtehetségesebbek is elvesznek, ha nem találnak megfelelő munkatársakra, szerzőkre. És a külföldön is elismert zenészek neve garancia volt a minőségre.
A Szívadóvevő rendkívül eklektikus, igazi kísérletező korong. Amikor az album nyitányaként megszólal Zsuzsa eltorzított robothangja, majd beindul a dubos basszustéma, már egyértelmű, hogy nem egy Venus-utánérzéssel van dolgunk. A lemezen a zenei részt az Anima alkotó magja szállította és gondozta, de a dalok felébe a szövegeket jegyző énekesnő is beleadta az ötleteit. Érezhetően arra törekedtek, hogy Zsuzsa összes arcát megismertessék a nagyérdeművel, és a lemezen valóban minden stílust kipróbálhatott, amit csak akart. Angolul és spanyolul is énekel, gyakran négy vagy öt szólamban.
A kötelező Anima-minőség garantált, még ha kissé könnyedebb is a gitárpopos, szolidan elektro-kalandos megszólalás. A szerzemények nagy része alapvetően gitározós, fülbemászó dalocska, újraértelmezve, felturbózva vagy éppen elálmosítva. A változatosabb dalpark jól áll Zsuzsának, szövegei elfogadhatók, az MC-betétek (Phreek) megállnak a modoros túlkapás határán, és még a vegyes nyelvűség is szimpatikus volna, azonban szerintem a kelleténél több az angol nyelvű dal, összesen hat hallható a korongon. Nem biztos, hogy ez kell a magyar közönségnek… Merész húzás volt a Rock The Casbah című The Clash-dal átdolgozása, de ez is jól sikerült, akárcsak a megkapó trombitaszólóval ékesített spanyol nyelvű Cuando Encontramos, még annak ellenére is, hogy engem a szappanoperák főcímzenéjére emlékeztet.
A korong külön pozitívuma, hogy az alkotógárdának a bravúros és gyakran rendhagyó technikai megoldások mellett sikerült emészthető albumot összeraknia. Nem túlzás, nemzetközi szintű poplemez született az együttműködésből. A kérdés az, hogy az emberek mennyire nyitottak Zsuzsa zenei kísérleteire. Erre majd néhány hónap múlva tudjuk megadni a végső választ. Az azonban sok mindent elárul, hogy az énekesnőt szinte az összes nyári fesztiválra meghívták.
A Rázd még és a címadó, Szívadóvevő után a harmadik kislemezdal a cédét indító Adhatom című felvétel, amely a Gálvölgyi János és Stohl András főszereplésével játszott Rap, Revü, Rómeó végén is hallható. Egy rövidke szerep erejéig Zsuzsa is feltűnik a filmben. (péjé, est)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.