A Farkas és Nyúl egy 1988-as szovjet bélyegen (Forrás: Wikipédia)
Újra itt a Farkas és a Nyúl kergetőcskéje
Decemberben mutatja be a Szojuzmutfilm a No, megállj csak! kultsorozattá vált animációs mese új részeit. Az orosz nézők azonban nem lelkesek.
Évtizedeken át a vasfüggöny mögött élő gyerekek meséje volt, azonban az egész világon közkedveltté vált. Ez volt az a szovjet termék, melyre oroszok generációi voltak büszkék. Az animációs sorozat 1969-ben debütált, a farkast alakító Anatolij Papanov 1987-es haláláig tizenhat epizód készült el. Később jelenetek összevágásával, majd új színészekkel további részekkel bővült. A stúdió bemutatta a most következő részek előzetesét. A legszembetűnőbb változás, hogy a mesének megváltozik a képi világa: a figurákat a jól ismert kézzel rajzolt képek helyett számítógépes digitalizáció hívja életre. Tematikailag is sokban eltér azonban az eredetitől, a karakterek is jelentős változáson mentek keresztül: a Farkas szájából például eltűnik a görbült cigaretta, sőt, vodkásüveget sem szorongat már. Az orrára azonban piroskeretes, szívecske alakú szemüveget biggyesztettek, és egészében véve sokkal ápoltabbnak hat, mint az eredetiben, míg a Nyúl, akinek idáig női hangja volt, sokkal férfiasabb vonásokkal rendelkezik, mint eddig. A készítők nyilván azokra a vádakra szeretnének reagálni, hogy a mese nemi sztereotípiákat erősít. 2016-ban például egy parlamenti vita tárgya is volt az a jelenet, melyben a Farkas énekesnőnek öltözik be, ezért parókát és magassarkú csizmát húz. A nézők internetes hozzászólásai alapján azonban úgy tűnik, sokan kifogásolják, hogy az alkotók ilyen nagyot változtattak a karaktereken.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.