Kerouac Úton című 1957-es regényét sokan akarták már megfilmesíteni. Coppolának és a Che Guevara-film brazil rendezőjének most sikerül.
Coppola produkciós cége, az amerikai Zoetrope 1979-ben szerezte meg a beat nemzedék alapművének, az Útonnak a megfilmesítési jogát.
Ideális kombinációval
Coppola produkciós cége, az amerikai Zoetrope 1979-ben szerezte meg a beat nemzedék alapművének, az Útonnak a megfilmesítési jogát. „Ezt a regényt a természeténél fogva nagyon nehéz filmre vinni – egészen mostanáig nem találtam meg a rendező és forgatókönyvíró ideális kombinációját. Most végre sikerült” – jelentette be a kétszeres Oscar-díjas Coppola, aki az executive produceri feladatokat látja majd el.
Az ideális kombináció pedig nem más, mint Walter Salles rendező és Jose Rivera forgatókönyvíró. A páros készítette 2004-ben a Che Guevara: A motoros naplója című életrajzi filmet. Salles első angol nyelvű munkája, a Fekete víz című thriller Jennifer Connelly főszereplésével szeptember közepén debütál a magyar mozikban.
Az Úton Sal Paradise története, aki nekivág Amerika útjainak és végigstoppolja a kontinenst. Paradise – aki nem titkolt alteregója a szerzőnek – az utazás során mindenféle figurával találkozik, a legkülönbözőbb módokon szerez magának élelmet és belekóstol a valódi szabadságba.
„Az Úton alapmű, ami egy egész generáció érzéseit fogalmazta meg; a tapasztalatszerzés utáni vágyat, a felülről ránk kényszerített igazságok elutasítását és azt az elégedetlenséget, ami új utakra indította az embert” – nyilatkozta Salles. „Ugyanolyan modern ma is, mint négy évtizeddel ezelőtt volt” – tette hozzá a rendező.
A casting és a forgatás 2006-ban indul.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.