Hatalmi harc a tündértársadalomban

dd

Vasárnap, december 8-án mutatja be a Komáromi Jókai Színház a Tündér Lala című zenés mesejátékot Rédli Károly rendezésében. A premier tulajdonképpen ősbemutató: bár Szabó Magda 1965-ben megjelent meséjéből több színpadi adaptáció, film, animáció, hangoskönyv is készült, ebben a formában még sosem láthatta a közönség. 

A frissen dramatizált változatot Varga Emese készítette, a színház dramaturgja írta a dalok szövegét is, Lakatos Róbert pedig zeneszerzőként kapcsolódott be a munkába. Az alkotói csapat tagja volt Gergye Krisztián is, akinek koreográfiáit A Pál utcai fiúkban is élvezhette a komáromi közönség. Szőke Anita tervei alapján monokróm, türkiz–világoskék, stilizált díszlet készült az előadáshoz, Gadus Erika pedig személyre szabott színekkel álmodott kifejező jelmezeket a szereplőknek. 

A tündérek világában szokatlan dolog, ha valaki folyton elkóborol, ellopja édesanyja tündérjogarát, és unalmában emberekkel barátkozik. Tündér Lala különös viselkedése nemcsak megrémíti Íriszt, a tündérkirálynőt, hanem veszélybe sodorja készülő esküvőjét is Amalfi kapitánnyal. A gyermeki csínytevések jó lehetőséget kínálnak Áterpáter varázslónak, hogy átvegye a hatalmat az országban. Áterpáter első rendszerváltó gesztusa, hogy száműzi az országból az igazmondó Gigit. Tündérország elsötétül, itt már a csoda sem segíthet. Vagy mégis?

„A Tündér Lalát hatéves kortól ajánljuk, de miközben az előadás készült, végig azon gondolkodtunk, hogy ez nem tipikus gyerekmese. Sokkal inkább családi mese. Az esztétikája, a vizuális világa, a karakterjátékok gyerekeknek szólnak, de a gondolatokban, a kapcsolatok mélységében bőven van második, harmadik réteg is, amit a felnőtt nézők tudnak olvasni – mondta el Rédli Károly rendező. – „A történettel alapvetően két szinten dolgozunk. Az egyik a magánszféra, az anya–fiú kapcsolat és az önfeláldozás témája. Nincs annál nagyobb erő a világon, mint az anya és a gyermeke közti szeretet. Ennek függvényében építjük a többi viszonyt, az alapvető háromszöget Írisz, a tündérkirálynő, Áterpáter, a gonosz varázsló és Amalfi, a jó kapitány között. A másik szint a tündértársadalom működése, a hatalmi harc, mindenekelőtt a befogadás kérdése. Nem moralizálunk – ez nem a mi dolgunk –, de az előadásunk az elfogultságról és az előítéletekről is beszél.” 

Íriszt Holocsy Krisztina, Amalfi kapitányt Szabó Viktor, Áterpátert Béhr Márton, Gigit Katona Eszter m.v. alakítja. A további szerepekben Skronka Tibor, Szebellai Dániel, Olasz István, Molnár Xénia, Balla Barnabás m.v., Bernáth Tamás és Hostomský Fanni látható. 

A címszereplőt közel 80 jelentkező közül, castingon választották ki az alkotók: Tündér Lalát – kettős szereposztásban – Apostol Áron és Fördős Zalán és játssza. A tehetséges jelentkezőkből felállt egy tündérkórus is, amelyben Bencsík Alíz, Csontó Eszter, Mucska Nina, Németh Lili, Ollé Jakab és Szalay Mátyás Botond szerepel.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?