A Pagony Kiadó szerkesztői és munkatársai szerint nemcsak olvasni, hanem beszélgetni is jó. A kiadó szakemberei kíváncsian fordulnak azokhoz, akik gondolnak valamit a világról, magukról, vannak kérdéseik és válaszaik, kétségeik és állításaik.
Gyerekirodalmi podcast a Pagony Kiadónál
A szerda esténként jelentkező, 60-70 perces podcast adásaiban szó lesz az alkotói folyamatról, az adott szerző műveinek óvodai-iskolai felhasználhatóságáról, módszertani kérdésekről, a szerző életéről, személyiségéről. A komoly témák ellenére a humor és a játékosság is jellemzi majd ezeket a beszélgetéseket.
Az új kezdeményezés tehát elsősorban felnőtteknek – szülőknek, nagyszülőknek, pedagógusoknak – szól, Legközelebb Altatás után, elalvás előtt – Családi minták a gyerekkönyvekben címmel hallhatnak beszélgetést Szél Dávid pszichológussal, az Apapara blog és könyv szerzőjével. Miként öröklődnek a családi minták? Hogyan jelennek meg a transzgenerációs helyzetek a gyerekkönyvekben? Mikor, milyen mese hallgatása, könyv olvasása segítheti elő a felismeréseket, oldani az ismeretlen eredetű rossz érzéseket? Egyebek mellett ezeket a kérdéseket teszi fel a vendégnek Hajdu Zsanett.
A következő heti meghívott Berg Judit, a téma pedig Káosz és rend az életben és az írásban. „Nekem az írás olyan, mint a szörfösnek a hullám. Ha fel tudsz rá pattanni, akkor iszonyúan hasítasz” – vallja az írónő. Berg Judit nemcsak az egyik legnépszerűbb kortárs magyar gyerekkönyvszerző, hanem mindenre kíváncsi, kvantumfizikát olvasó, négy gyereket nevelő, az élet mindennapjait intenzíven megélő hús-vér ember. Mesél a nagy kudarcokról, elakadásokról, felismerésekről és az alkotói folyamat sajátosságairól is.
A további beszélgetésekben szó esik arról is, milyen egy érzékenyítő könyv, mit adjunk a kamasz olvasók kezébe, vagy hogyan beszéljünk a gyerekekkel az elmú-lásról, a halálról.
A podcast a következő címen érhető el: https://www.pagony.hu/podcast
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.