Holnapután negyvennyolcadik alkalommal adják át a Grammy-díjakat. A zeneipar már tűkön ül – az eseményre a Los Angeles-i Staples Centerben kerül sor. A különböző irányzatok képviselőit a tavalyi évhez képest eggyel több, száznyolc kategóriában jutalmazzák.
Grammyre váró zeneipar
Hat kategóriában száll versenybe a szobrocskáért Beyoncé, 50 Cent, Stevie Wonder és a The Black Eyed Peas. Utánuk öt jelöléssel Missy Elliott, Alicia Keys, Gwen Stefani, Bruce Springsteen és a U2 következik, míg Gretchen Wilson, Common, Brad Paisley, Philip Tan, a Destiny’s Child, a Gorillaz, a Foo Fighters és a The Neptunes producerduó legszerencsésebb esetben négy díjat vihetnek haza. Paul McCartney neve is megtalálható a jelöltek között – a szeptemberben kiadott Chaos And Creation In The Backyard című alkotását akár az év albumának és az év poplemezének is választhatják, valamint ő lehet a legjobb férfi popelőadó. Az énekes huszonhat év után szerepel ismét a jelöltek között. Az európaiak sem lettek kizárva: az öt jelölést begyűjtött Gorillaz mellett hármat kapott a Coldplay, kettőt a Franz Ferdinand, és a németek első számú zenekarát, a Rammsteint is nevezték egy kategóriában.
A Grammy Awards óriási hatással van a zenepiacra, már a jelöltek nyilvánosságra hozatala után jelentősen megnő az érintettek hanghordozói iránti kereslet, és gyakran előfordul, hogy a díjkiosztót követően a nyertesek aktuális albumának addigi eladási példányszáma megduplázódik. A díj tehát nem pusztán elismerés, nagy üzlet is egyben, ezért értelemszerűen hatalmas a lobbi a háttérben a lemezkiadók, menedzsmentek felől. (pj)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.