Kassa. „Joggal remélhetjük, hogy a ránk kényszerített szocialista időszak béklyóitól végleg megszabadulva újra elfoglalhatjuk Európában azt a helyünket, amit Kassa korábban is betöltött és megérdemel.
A műveltség szószólója
Kassa. „Joggal remélhetjük, hogy a ránk kényszerített szocialista időszak béklyóitól végleg megszabadulva újra elfoglalhatjuk Európában azt a helyünket, amit Kassa korábban is betöltött és megérdemel. Meggyőződésem, hogy Máraitól a felzárkózás, a csatlakozás időszakában is sokat tanulhatunk” – mondta Múdra Rozália, a Kassai Megyei Hivatal igazgatója az író és polgár születésének 102. évfordulója alkalmából rendezett koszorúzáson. Múdra ugyan nagy eredménynek tartja az író nevét viselő alapítvány létezését, a Márai Sándor Hazája címmel háromévente megrendezett fiatal előadóművészek találkozóját, a centenárium alkalmából tartott kassai konferenciát, valamint azt, hogy a Thália stúdiója is az író nevét veszi fel, ám sajnálatos tényként említette, hogy a Kassai Állami Színház néhány éve a tervekkel ellentétben végül nem mutatta be a Kassai polgárokat. Az igazgatónő örül annak, hogy a kassai főpolgármesteri hivatal segítségével emlékszobát rendeztek be abban a házban, ahol az író gyemekként néhány évet eltöltött. Szlovák részről pozitív kezdeményezésnek tartja a Bocatius közkönyvtár rendezvénysorozatát is, amelynek dolgozói találkozókon, beszélgetéseken igyekeztek megismertetni Márai munkásságát a kassai értékek iránt fogékony szlovákokkal. „Márai Sándor egész életében a tolerancia, a műveltség, a szárnyaló emberi szellem és a mindent átölelő kozmikus szeretet szószólója és védelmezője volt. Magatartása példa, életműve gazdag forrás lehet számunkra. Nemzeti hovatartozástól függetlenül, mindnyájunknak” – zárta ünnepi beszédét a megyei hivatal igazgató asszonya. A Márai-ház emléktáblájának tegnapi koszorúzási ünnepségén közreműködött a helyi Csengettyű Gyermekkar, valamint Dudás Péter színművész. Este a költészet napja és Márai születésnapja alkalmából a Thália Színház közkívánatra adta elő Camus Caligula című drámáját. (juk)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.