Ferenc pápa még legalább egy hétig kórházi kezelésre szorul

Ferenc pápa k

Ferenc pápa nincs túl a veszélyen, és még legalább egy hétig kórházi kezelésre szorul – mondta Sergio Alfieri orvosprofesszor a Gemelli klinikában tartott sajtótájékoztatón pénteken.

Az egyházfőt kísérő orvoscsapat vezetője hangsúlyozta, hogy Ferenc pápa 88 éves és krónikus légzési betegségben szenved, ezért továbbra sincs túl a veszélyen.

„Nem áll már fenn életveszély, de továbbra is vírusos és bakteriális tüdőgyulladással kezeljük. A pápa beszélget velünk és dolgozik” – hangoztatta.

Ferenc pápa február 14-i kórházba vonulása óta ez volt az első alkalom, hogy a Gemelli klinika orvosai a sajtónak nyilatkoztak.

Az orvos elmondta, Ferenc pápa kérte, hogy részletesen tájékoztassák a sajtót, mivel semmilyen rá vonatkozó információt nem akar elhallgatni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?