Vöröskeresztes segélymunkásokat támadtak meg Guineában

Conakry |

<p>Vöröskeresztes segélymunkásokat támadtak meg Guinea délkeleti részén, miközben Ebola-gyanús holttesteket próbáltak meg eltemetni - közölte szerdán a Vöröskereszt és Vörös Félhold Társaságok Nemzetközi Szövetségének (IFCR) szóvivője.</p>

A közlemény szerint a guineai Vöröskereszt egyik munkatársa megsebesült a nyakán a keddi támadásban. Helyi lakosok elmondták, hogy a halottak rokonai először nekiestek a hat segélymunkásnak és megrongálták az autóikat, majd kövekkel dobálták meg az egészségügyi hatóságok helyi irodáját.

Nem ez volt ez az első ilyen támadás a nyugat-afrikai országban, az előző héten Guineában elrabolták és meggyilkolták egy, a lakosság tájékoztatására kiküldött csoport tagjait. A Sierra Leone-i egészségügyi hatóságok szerdán bejelentették, hogy az előző hétvégén több mint kilencven újabb olyan holttestet találtak az országban, amelyekről azt feltételezik, hogy Ebola-vírus okozta fertőzésben haltak meg. A hatóságok háromnapos kijárási tilalmat rendeltek el a múlt hét végére. A zárlat során a lakóépületek 80 százalékát ellenőrizték. Korábban csak hetven holttestről lehetett tudni a fővárosban és annak környékén, időközben azonban beérkeztek az országos adatok is.

A holland egészségügyi és környezetvédelmi intézet arról számolt be, hogy maláriás az egyik holland orvos, aki Ebola-fertőzésre utaló tünetekkel került nemrégiben kórházba. A tájékoztatás szerint a beteget ennek ellenére továbbra is megfigyelés alatt fogják tartani. Az orvosnő egy segélyszervezetnek dolgozott Sierra Leonéban, egy kollégájával együtt szállították haza Hollandiába szeptember 14-én.

Hivatalos adatok szerint eddig több mint 2800-an haltak meg a kór okozta betegségben Guineában, Libériában és Sierra Leonéban. Ez a legsúlyosabb Ebola-járvány a vírus csaknem negyven évvel ezelőtti azonosítása óta. A kór mostani terjedése februárban Guineában kezdődött, a járvány azóta Sierra Leonéra és Libériára is átterjedt. Néhány megbetegedés történt Nigériában és Szenegálban is, illetve egy, a nyugat-afrikaitól független Ebola-járvány ütötte a fel a fejét a kontinens középső részén fekvő Kongói Demokratikus Köztársaság területén is, de ez utóbbi az egészségügyi szervezetek szerint nem súlyos.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?