Szinte létkérdés a bevándorlás

Berlin. A német alkotmánybíróság – nem tartalmi, hanem formai okokból – elvetette a tavaly márciusban kidolgozott bevándorlási törvényt. Ezzel az amúgy is nehéz helyzetben lévő Schröder-kormány újabb súlyos kudarcot szenvedett.

Berlin. A német alkotmánybíróság – nem tartalmi, hanem formai okokból – elvetette a tavaly márciusban kidolgozott bevándorlási törvényt. Ezzel az amúgy is nehéz helyzetben lévő Schröder-kormány újabb súlyos kudarcot szenvedett. Évek telhetnek el, amíg lesz bevándorlási törvénye Németországnak, ahol a lakosság mintegy kilenc százaléka külföldi. A németek számára a bevándorlás szinte létkérdés, hiszen a nagyvonalú szociális támogatási rendszer ellenére a németeknél csökken a születésszám. Ugyanakkor a magasabb életszínvonal, jobb orvosi ellátás miatt az emberek tovább élnek, egyre több a nyugdíjas – és egyre kevesebb a munkaképes korú fiatal. Már most katasztrofális egyensúlyhiány mutatkozik a nyugdíj- és egészségügyi ellátórendszerben. „Csak a bevándorlás ösztönzése, csak bevándorolt vagy itt született sok kis török kínál megoldást” – írta egy kommentátor. Németországban már ma jó néhány, nehéz fizikai munkával vagy más hátrányokkal, alacsony bérekkel járó munkakörben (építőipari segédmunkástól a szállodai, vendéglátói kiszolgáló személyzetig) szinte csak külföldiek hajlandók dolgozni, noha több mint négymillióan állástalanok. A bevándorlási törvény nem válaszol meg valamennyi kérdést, például azt, a terrorizmus korában hogyan lehet kiszűrni az emberi jogok megsértése nélkül a menekültek közé csempészett iszlám fanatikusokat. Otto Schily belügyminiszter szerint „Európa legjobb bevándorlási törvénye volt a most visszautasított”. Az biztos, a német kudarc visszaveti az egész EU-ban az egyik legfogasabb kérdés, a bevándorlás megoldását. (m)

Schröder maradásának esélyei

Berlin. A legújabb felmérés szerint a németek 32 százaléka úgy véli, hogy Schröder kancellár nem tölti ki hivatali idejét. Viszont a megkérdezettek 64 százaléka vélte úgy, hogy a kancellár és csapata kitölti a négy évet. Negyvennyolc százalék foglalt állást úgy, hogy egy szociáldemokratákból (SPD) és uniópártokból (CDU, CSU) álló nagykoalíció jobban boldogulna az ország problémáival, 43 százalék pedig ellenkező véleményen volt. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?