Röpképtelenné vált a Sólyom Airways

<p>Budapest. Kiderült, nincs pénz a Sólyom Airways 73 dolgozójának bérére, a potenciális befektetővel folytatott tárgyalások elakadtak, a cégnek pedig nincs több pénze. Ezért kétséges, hogy a 2012 februárjában becsődölt Malév örökébe léphet a társaság.</p>

ÖSSZEFOGLALÓ

Lucsik János, a Sólyom Airwayst tulajdonló Sólyom Holding tulajdonos-ügyvezetője csütörtökön közölte a dolgozókkal (a dolgozók döntő többsége volt maléves munkavállaló), hogy a légitársaság nem tudja kifizetni a szeptemberi bérüket, mert nincs pénze. Emellett Vágó József, a Sólyom Airways ügyvezetője jelezte: az ománi befektetővel továbbra sem kötöttek szerződést. Az atv.hu úgy tudja, a Sólyom Airways eddig a Lucsik János által befizetett tagi kölcsönökből finanszírozta kiadásait – az összeg mintegy 120 millió forint. Az új magyar légitársaságként aposztrofált Sólyom Airways február óta keres befektetőket. Tavasszal volt egy ománi cég, ám végül visszalépett. Később jelentkezett az ománi légitársaság, az Oman Air, a velük zajló tárgyalás akadt el most.

A felmerült problémák ellenére „nem arról van szó, hogy a terveink véget értek volna” – mondta Lucsik János az ATV Egyenes Beszéd c. műsorában. Szerinte a most kialakult helyzet ugyan probléma, ám dolgoznak a megoldásán. Lucsik biztatta a munkatársakat, hogy folytassák a munkát. Hozzátette, van két teljesen elkészült gépük, amiket három éven át jogosultak üzemeltetni a lízingszerződések alapján. Az is lehetőség például, hogy nem hat, hanem két géppel indulnak el.

A korábbi tervek szerint a Sólyom légitársaság november 1-jétől vagy december 1-jétől már repült volna, az online jegyértékesítéshez szükséges rendszer augusztus 31-re elkészült. Az eredeti tervek szerint először a nagy európai városokba szerették volna elindítani a menetrend szerinti repülőjáratokat Budapestről London, Párizs, Frankfurt, Amszterdam, Stockholm, Milánó útvonalakon. Egyébként a Sólyom felszállásában sokan kétkedtek, eleve viccessé tette az elképzelést a külföldiek által nehezen kimondható Sólyom név. Az államtól is megpróbáltak pénzt szerezni, de már az első tárgyalások után komolytalannak minősítették őket. Nyáron hoztak egy idősebb Boeinget, de az hamar vissza is repült Angliába további szerelésekre. Majd a szükséges hivatali engedélyek csúsztak. A Sólyom Airways indulásakor a vezetők egyike sem dolgozott még említésre méltó légitársaságnál, és hátterük is itt-ott bizonytalannak tűnik. Miközben a légi közlekedésben az erős költségcsökkentés a fő stratégiai irányvonal mindenütt, az öregebb Boeingek a versenytársaknál magasabb költségekkel működtek volna. Aztán bejelentették, hogy eleinte charterezni akarnak, de magyarországi utazási irodákat nem is nagyon kerestek, a nyári szezonról lecsúsztak, sőt, voltaképpen a téliről is. Közölték, 6-12 millió euróból gazdálkodhatnak decemberig: de milyen légitársaság az, ahol nem tudják, hogy 6 milliójuk van, vagy a duplája? (atv, Index, MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?