<p>Az amerikai szenátus hírszerzési bizottságának vezetői szerdán felkérték James Comeyt, az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) váratlanul menesztett igazgatóját, hogy jelenjen meg a testület előtt jövő héten esedékes zárt ajtók mögötti meghallgatásán - közölte Mark Warner, a bizottság demokrata párti alelnöke.</p>
Meghallgatja a menesztett FBI-igazgatót az amerikai szenátus
Richard Burr, a bizottság republikánus elnökének szóvivője is megerősítette ezt.
Az MSNBC televíziónak nyilatkozó Warner szerint a Donald Trump amerikai elnök által az előző nap elmozdított FBI-igazgató eddig még nem jelzett vissza, igaz a jövő keddre szóló meghívót (helyi idő szerint) a reggel folyamán küldték ki számára.
Értesülések szerint a szenátusi bizottság globális fenyegetésekről szóló, most csütörtöki - zártkörű és nyilvános - meghallgatásán Andrew McCabe, az FBI ügyvezető igazgatója fog megjelenni a menesztett Comey helyében.
Burr a nap folyamán kijelentette: nincs szükség külön ügyész kinevezésére a Donald Trump munkatársai és orosz tisztségviselők közötti esetleges kapcsolatok kivizsgálására, ahogy azt korábban Chuck Schumer, a szenátus demokrata párti frakciójának a vezetője javasolta.
A The New York Times című liberális lap szerdai számában - három névtelenséget kérő tisztségviselőre hivatkozva - azt közölte, hogy James Comey a kedden történt elmozdítását megelőzően ki akarta terjeszteni a nyomozást. A lap tudni véli, hogy Comey napokkal az elbocsájtása előtt Rod Rosenstein helyettes igazságügyi miniszternél kérelmezett több pénzt és személyzetet Oroszországnak az amerikai elnökválasztásba történt állítólagos beavatkozásának a kivizsgálására. Minderről Comey az amerikai kongresszus képviselőit is tájékoztatta.
Trump elnök Comeyt menesztő döntése nagy felzúdulást váltott ki Washingtonban, még a republikánus párt soraiból is, amely uralja az amerikai kongresszus mindkét házát.
Ugyanakkor Mitch McConnell, a szenátus republikánus frakciójának vezetője kiállt Trump mellett és bírálta a demokrata párti képviselőket, amiért "egy olyan FBI-igazgató elmozdítása miatt panaszkodnak, akit ők maguk is több ízben élesen bíráltak". A politikus szintén elutasította Chuck Schumernek a külön ügyész kinevezésére vonatkozó javaslatát, mondván, hogy egy újabb vizsgálat csak zavarná a folyamatban lévőket, mint amilyent jelenleg is folytatnak a szenátus hírszerzési bizottságában.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.